Reklama

Panasonic Lumix DMC-FZ100: hybrid medzi kamerou a foťákom!

Števo Porubský

Pod značkou Lumix Panasonic predstavil akýsi hybrid medzi klasickým ultrazoomovým fotoaparátom a kamerou, ktorý vybavil známym CMOS čipom, výborným Leica objektívom a extrémnou rýchlosťou snímania.

 Panasonic Lumix DMC-FZ100

Novinka z dielne Panasonicu je osadená 1/2.33” MOS snímačom výrobcu s rozlíšením 14,1 Mpx, na ktorý dopadá obraz cez Leica DC Vario-Elmarit objektív. Ten ponúka 24x optický zoom, ohnisková vzdialenosť začína na 25 mm a končí na 600 mm, pričom clona má bežné hodnoty od f/2,8 pod f/5,2 na najdlhšom ohnisku. V novinke nechýba ani duálna stabilizácia Power O.I.S. Ako hľadáčik slúži nielen 3-palcový LCD displej, ale aj maličký EVF hľadáčik s uhlopriečkou 0,2-palca. Samozrejmosťou je množstvo doplnkových vylepšení ako pokročilá detekcia tváre, niekoľko scénických režimov, inteligentná automatika či manuálne režimy. Zaujímavo znie funkcia My Color, ktorá vám umožní okamžitú úpravu nasnímaných fotografií úpravou farby, jasu či saturácie.

 Panasonic Lumix DMC-FZ100

Rýchlik ako sa patrí

Tým najzaujímavejším na novom modeli FZ100 je jeho rýchlosť. V plnom rozlíšení dokáže snímať až 11 obrázkov za sekundu, v rozlíšení 3,5 Mpx je to až rýchlosťou 60 fps. To sa už približuje videu, ktoré vie FZ100-ka natáčať v maximálnom 1080i rozlíšení s AVCHD kodekom. Progresívne vie novinka snímať len v HD kvalite, teda 720p rozlíšení. Dostatok miesta zabezpečí podpora nielen SDHC, ale aj najnovších SDXC pamäťových kariet. Na prenos do počítača použijete aj USB 2.0 rozhranie, k TV novinku zas pripojíte cez miniHDMI port. Aby som nezabudol, novinka má rozmery 124 x 81 x 95 mm a hmotnosť 540 gramov, vrátane 7.2V, 895mAh Li-Ion batérie. Na trhu by sa mal tento hybrid objaviť v priebehu augusta za cenu okolo 500 USD, teda približne 400 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.