Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic DMP-UB900 - prvý Ultra HD Blu-ray prehrávač

Panasonic DMP-UB900 - prvý Ultra HD Blu-ray prehrávač
Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Panasonic DMP-UB900 - prvý Ultra HD Blu-ray prehrávač
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Spoločnosť Panasonic na CES 2016 predstavila prvý komerčne dostupný Ultra HD Blu-ray prehrávač DMP-UB900. Ten bude schopný prehrávať novú generáciu Ultra HD Blu-ray diskov s Ultra HD filmami.

Tieto disky okrem toho podporujú HDR video, teda lepšie detailné kresby v jasoch aj tieňoch, záznam s frekvenciou do 60 fps a jasovým rozsahom 1000 – 10 000 nitov. Okrem toho zvládajú aj rozšírené farebné spektrum v štandarde BT.2020.

Zdroj | Panasonic

Nový prehrávač je vybavený obrazovým procesorom 4K High-Precision Chroma s vyspelou technológiou spracovania obrazu, ku ktorej patrí napríklad aj spracovanie tonálnych prechodov. Túto technológiu firma vyvinula vo svojom výskumnom centre Panasonic Hollywood Laboratory.

Pozrite si

Ultra HD – Ešte detailnejšia budúcnosť

Okrem toho má svoj vlastný systém interpolácie dekódovaného signálu 4K (4: 2: 0) z disku Ultra HD Blu-ray na plnohodnotné rozlíšenie 4K (4: 4: 4). Do výbavy patrí aj interpolačná technológia 4K Direct Chroma Up-scaling pre prevod bežného obrazu v rozlíšení Full-HD do 4K.

Zdroj | Panasonic

Významného vylepšenia sa dočkala aj kvalita zvuku. Prístroj je vybavený optimalizovanou vysokokapacitnou zdrojovou jednotkou a tiež mnohými top audio komponentmi. O stabilné napájanie a dostatočný výkon sa starajú vysokokapacitné elektrolytické kondenzátory. Sľudový kondenzátor eliminuje digitálny šum prívodného kábla.

Prekvapuje tiež A/V Isolated Twin HDMI porty, ktoré oddeľujú obrazový a zvukový signál kvôli potlačeniu nechceného šumu a 7.1ch zvuk pre priame pripojenie k systému domáceho kina. Nechýba tiež LAN filter znižujúci hladinu šumu z externých zariadení počas sieťového prehrávania, samozrejmosťou je podpora štandardu 192-kHz / 32-bit Audio DAC vo vysokom rozlíšení.

Zdroj | Panasonic

Okrem toho prehrávač podporuje moderné audioformáty s vysokým rozlíšením, napríklad DSD (5,6/8 MHz) alebo ALAC, samozrejmosťou je podpora WAV, FLAC, MP3, AAC alebo WMA.

Prehrávač Panasonic UB 900 získal certifikát THX, čo je zárukou plynulých farebných prechodov a bohatou kresbou detailov. Výsledný obraz tak zodpovedá predstavám tvorcov – profesionálnych filmárov. Certifikát sa vzťahuje samozrejme aj na priestorový zvuk.

Zdroj | Panasonic

Panasonic sa pohral aj s detailami. Diaľkový ovládač je napríklad vybavený podsvietenými tlačidlami, aby sa s ním dalo ľahko manipulovať aj po tme. Ďalšou drobnosťou je tlačidlo Dimmer, po ktorého stlačení sa jas displeja na prehrávači automaticky prispôsobí intenzite okolitého svetla.

Samozrejmosťou sú internetové aplikácie, Wi-Fi modul 802.11ac s  DLNA (Client/Renderer), Miracast, prehrávanie zo sieťového disku a podobné funkcie, na ktoré vám netreba ani smart telku, resp. potešia majiteľov domácich kín s plátnom.

Novinka by sa mala objaviť na trhu do leta tohto roku, cenu ale Panasonic nezverejnil.

 

 

Zdroj