Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Pachinko - nový kórejský seriál podľa bestsellera New York Times

Pachinko - nový kórejský seriál podľa bestsellera New York Times
Zdroj | Asia Wiki
Michal Spiegel
Pachinko - nový kórejský seriál podľa bestsellera New York Times
Zdroj | Asia Wiki
Zdroj | Asia Wiki

20. storočie, štyri generácie jednej rodiny a príbeh o snoch a sklamaniach kórejských migrantov v Japonsku. To je novinka na Apple TV+ Pachinko.

Kto bol v Japonsku, vie, že Pachinko je obľúbená hazardná hra, v ktorej Japonci míňajú svoje peniaze v špeciálnych herniach, kde počujete iba neuveriteľný hluk z herných strojov, ktoré pripomínajú sci-fi pinball. Pachinko je zároveň názov úspešného knižného bestselleru z roku 2017 od Min Jin Lee.

Príbeh sleduje negramotné dievča z juhokórejskej dediny, ktorá sa však tesne pred vojnou dostáva do Japonska, kde sa stretáva s pohŕdaním a diskrimináciou. Svojim deťom sa však snaží zaistiť lepší život a preto sa rozhodne podnikať práve vo svete hazardnej hry Pachinko.

Tvorkyňou seriálu je Soo Hugh, ktorá v minulosti režírovala epizódy seriálov The Whispers a Teror. 8-dielny seriál vás zavedie naprieč históriou Kórei a Japonska a vo vizuálne príťažlivej výprave vám rozpovie silný príbeh o migrácii a o tom, ako vám vojna či aktuálne okolnosti dokážu zmeniť život. O to viac je to aktuálne v súčasnej situácii, kedy sa milióny ľudí musí vzdať svojich domov a životov a začínať prakticky od nuly v novej krajine. 

Pokiaľ by ste si pred pozretím seriálu chceli prečítať výbornú knižnú predlohu, dajte určite šancu slovenskému vydaniu. Od dnešného dňa sú na Apple TV+ dostupné prvé tri epizódy, pričom tú prvú si môžete pozrieť bezplatne.