Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Otestujte si svoje znalosti z autoškoly. Testy sú už on-line

Otestujte si svoje znalosti z autoškoly. Testy sú už on-line
Zdroj | Peugeot
Richard Pliešovský
Otestujte si svoje znalosti z autoškoly. Testy sú už on-line
Zdroj | Peugeot
Zdroj | Peugeot

Máme ďalší dôkaz o tom, že všetko je na webe. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky totiž na svojej webstránke zverejnilo on-line testy.

Online testy sú určené primárne pre žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia a preskúšanie spôsobilosti, ale určite môže byť užitočným pomocníkom pri overení znalostí motoristov.

Teoretická online skúška vám náhodne vygeneruje 40 otázok. Nezdá sa to veľa, ale na správne odpovede máte len 30 minút a na úspešné absolvovanie potrebujete získať 90 z maximálnych 100 bodov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako na to?

Testy si otvoríte na tomto odkaze. Na obrázku sa vám objaví vlajka Slovenskej republiky. Kliknite na ňu a systém načíta test.

V ľavom hornom rohu sa vám pri teste ukazuje zostávajúci čas, opticky doplnený oranžovým poľom, ktorý sa s ubiehajúcim časom zmenšuje. Pod tým je zobrazených 40 čísel symbolizujúcich poradie otázok. Číslo otázky, ktorú aktuálne riešite je vysvietené na oranžovo. Otázky, ktoré ste už zodpovedali svietia na tyrkysovo. Prehľadné, i keď v retro dizajne.

Po dokončení testu sa vám objaví výsledok. V našom prípade sme test iba na rýchlo vyklikali pre účely jeho otestovania a tomu zodpovedá aj červené more značiace všetky chybne označené odpovede. Keď kliknete na otázku, ktorá vám robila problém, ukáže sa vám správne riešenie. Takto sa priebežne učíte a cibríte si svoje vedomosti.

Zdroj | MVSR

Systém generuje otázky z databázy, kde je spolu 1 400 otázok. Tie sú rozdelené do 10-tich tematických okruhov. Text dopĺňajú obrázky križovatiek a dopravných situácií, teda presne, ako v prípade klasických testov. Odpovede nemajú rovnakú váhu, môžy mať hodnotu v rozmedzí od 1 do 4 bodov, spolu je to ale vždy 100 bodov na jeden test.

Zdroj