Orbit: pôsobenie gravitačných síl na displeji vášho smartfónu

Baví vás študovať pôsobenie gravitačných síl v širokom vesmíre? Mobilná hra Orbit sa vám pokúsi hravou formou znázorniť, ako by planéty či iné telesá obiehali okolo čiernych dier.

Mobilná hra s miliónmi stiahnutí sa pýši jednoduchou hrateľnosťou spojenou s množstvom zábavy nielen pre fanúšikov fyzikálnych zákonov.

https://youtu.be/LB8nE5-1QGg

Princíp hry by vám mal byť jasný aj bez absolvovania tutoriálu, ktorý je v hre integrovaný do prvých levelov. Stačí v ľubovoľnom bode dotykom na displeji nasmerovať planétu, ktorá by mala obiehať okolo zvoleného čierneho bodu s určenou gravitáciou.

Prvých päť levelov som zvládol bez väčších problémov, no v úrovniach s viacerými čiernymi bodmi (čiernymi dierami) s definovaným počtom planét, ktoré by mali okolo nich obiehať, sa obtiažnosť významne zvýšila.

Pozrite siStealth: vžite sa do roly špióna v jednoduchej mobilnej hre

Problém nastal, keď som musel správne navrhnúť dráhy viacerých planét rôznych veľkostí tak, aby súčasne obiehali neďaleké čierne body s rozdielnou gravitáciou.

Postupne si uvedomíte, že niekedy nerozhoduje precíznosť, ale správne nasmerovanie viacerých objektov v jednom okamihu. Systém aplikácie stihne zaznamenať požadovaný počet obiehajúcich planét, ktoré sa však už po chvíli môžu vychýliť v dôsledku zrážky s iným objektom. Aj napriek tomu je šanca, že sa vám daný level stihne zarátať ako úspešný.

Najviac zábavy si užijete s navrhovaním levelov (za poplatok 3,19 €) a hraním levelov vytvorených početnou komunitou. Najpopulárnejšie hry sú určené viac  pre zábavu a ich úspešné dokončenie je takmer nemožné.

Pozrite siZeměkvíz: oprášte si znalosti zo zemepisu

Vo všeobecnosti si s hrou Orbit užijete kopec zábavy, no ak plánujete prispieť svojim výtvorom do bohatej databázy, pripravte si číslo vašej kreditnej karty.

ZDROJ | Google PlayOrbit

Orbit84%

Veľkosť:
75,12 MB
Platforma:
Android 2.3.3 a novší, iOS 6.0 a novší
Cena:
0,00 €

Zaujímavá mobilná hra Orbit zameraná na gravitačné sily ponúka množstvo predpripravených a komunitných level. Nechýba ani nástroj slúžiaci na tvorbu vlastných levelov.

Komentáre k článku