Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Orange štartuje testovaciu prevádzku siete LTE-M

Orange štartuje testovaciu prevádzku siete LTE-M
Imrich Maťo
Orange štartuje testovaciu prevádzku siete LTE-M

Orange odštartuje testovaciu prevádzku svojej siete LTE-M. V priebehu tohto roka v rámci nej plánuje pripojiť viacero vybraných lokalít.

Po tom, ako minulý rok Orange spustil do komerčnej prevádzky sieť LoRa, začne v priebehu prvého polroka 2019 s testovaním ďalšej nízkoenergetickej siete vhodnej na prevádzku IoT riešení, a to siete LTE-M, ktorá je k dispozícii v licencovanom pásme.

Pilotné lokality pokryté LTE-M budú pribúdať postupne a podobne, ako pri testovaní LoRa, ich bude viacero. Súčasťou testovacej prevádzky bude aj spustenie reálnych riešení priamo u zákazníkov, ktoré niekoľko mesiacov pobežia v pilotnej prevádzke.

Pozrite si

Orange spúšťa LTE-M sieť pre internet vecí

S prvým verejným testovaním LTE-M určeným pre odbornú verejnosť začne Orange ešte pred veľkonočnými sviatkami, kedy im umožní vyskúšať si možnosti LTE-M priamo vo svojich priestoroch.

Rovnako, ako v prípade LoRa siete, aj pri LTE-M bude Orange na zber, analýzu a manažovanie dát využívať svoju vlastnú platformu Live Objects, ktorá pochádza priamo od materskej skupiny Orange.

Pozrite si

Orange v Barcelone ukázal budúcnosť sietí 5G, IoT aj umelú inteligenciu

Keďže sieť LTE-M funguje na už existujúcej infraštruktúre, je pomerne jednoducho nasaditeľná a vďaka vysokej dátovej priepustnosti je vhodná aj na náročnejšie priemyselné nasadenie, kde sa očakáva väčší objem komunikácie.

Využiteľná je napríklad pre meracie zariadenia, snímače, ale aj na pripojenie celých objektov či v oblasti zdravotníctva na monitorovanie pacientov.