Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Optoma HD27e - Full HD projektor do 600 eur na obzore

Optoma HD27e - Full HD projektor do 600 eur na obzore
Zdroj | Optoma
Michal Spiegel
Optoma HD27e - Full HD projektor do 600 eur na obzore
Zdroj | Optoma
Zdroj | Optoma

Známy výrobca projektorov Optoma prichádza na trh novým kúskom Optoma HD27e. Okrem Full HD rozlíšenia sa môže pochváliť aj relatívne prijateľnou cenou.

Zdroj | Optoma

Rozlíšenie projektora je Full HD (920 x 1080p). Lampa podľa popisu vydrží 15 000 hodín vďaka módu ECO+ a uhlopriečka je slušných 301 centimetrov s pomerom strán 16:9.

Životnosť lampy sa však znižuje pri používaní ostatných módov – pri Dynamic móde je to 12 000 hodín, pri ECO móde 10 000 hodín a pri Bright móde 3 500 hodín. Posledný menovaný mód bude skôr určený na pozeranie cez deň, kedy je v miestnosti príliš veľa jasu.

Zdroj | Optoma
Pozrite si

Optoma UHD51A – prvý projektor so službou Amazon Alexa

Projektor podporuje aj 3D obraz, takže ak máte najnovšiu generáciu herných konzol či prípadne 3D Blu-ray prehrávače, môžete si užiť aj trojrozmerné kino. Svietivosť lampy je 3 400 lúmenov. Čo sa týka hlučnosti projektoru, Optoma tvrdí, že pri najvyššom výkone projektor dosahuje iba 25 dB hluku, čo je tichšie než šepot.

Model Optoma HD27e je pokračovateľom najpredávanejšieho projektoru od spoločnosti Optoma – HD27. Optoma na svojich stránkach tiež tvrdí, že projektoru nerobia problémy ani svetlé či tmavé scény, kedy obraz nemá problém s ostrými zábermi. Nechýba medzinárodný štandard REC.709 pre uveriteľné farby.

Zdroj | Optoma
Pozrite si

Čo je to MHL? Technológia, ktorá nám umožňuje prenášať obsah na TV

Čo sa týka portov, projektor okrem dvoch HDMI 1.4, z ktorých jeden podporuje MHL, disponuje 3,5 mm jackom, 12V portom a USB-A portom, ktorý umožní zapojiť nadstavbu pre zariadenie Chromecast.

Zdroj | Optoma

Zabudované reproduktory s výkonom 10 wattov sú skôr len povinným doplnkom. Pre priestorový zvuk je samozrejme potrebné zapojiť projektor do poriadneho audio systému.

Hmotnosť projektora Optoma HD27e je menej ako 3 kilogramy a cena by sa mala pohybovať okolo 600 eur, čo je celkom slušné za takýto projektor. Projektor sa dá kúpiť už teraz, napríklad cez Amazon. Optoma HD27e je ideálnym zariadením do stredných miestností ako sú obývacie izby či spálne. Vďaka technológii MHL má projektor skutočne široké využitie.