OptiMax-II iPhone Video Projector: 110-palcové videá z vášho iPhonu

Apple iPhone sa teší obľube nielen čo sa týka fanúšikov, ale aj zo strany výrobcov mobilného príslušenstva. Za následok to má predovšetkým to, že svoj iPhone môžete vďaka rozličným gadgetom používať na neuveriteľné veci. 3D zobrazovanie (Palm Top Teathre i3DG: podpora 3D pre iPhone už aj bez okuliarov!) či nabíjanie vetrom (iFan Charger: nabíjajte svoj iPhone vďaka vetru) – to všetko už tento smartfón spolu s náležitým príslušenstvom zvláda. Čo by ste ale povedali na vreckový projektor?

OptiMax-II iPhone Video Projector

iPhone sa vo svojich posledných dvoch generáciách (3GS, 4) naučil produkovať veľmi pekné videozáznamy. Ak sa s nimi ale chcete pochváliť pred svojimi známymi, nemusí malý 3,5“ displej stačiť. Preto prichádza malý projektor zvaný OptiMax-II. Ten je kompatibilný s iPhonom 3G/3GS/4 i s iPodom Touch prvých dvoch generácií (tretia a štvrtá sa nespomína). Projekcia sa uskutočňuje v rozlíšení len 557 x 234 pixelov, zariadenie je schopné vytvoriť obraz s uhlopriečkou až 110 palcov (viac než 2,5 metra), pri dodržaní vzdialenosti od 0,5 do 5,5 metra od steny.

OptiMax-II iPhone Video Projector

15W LED lampa má životnosť až 30 000 hodín a svietivosť 800 lúmenov, zaostrovanie prebieha manuálne. Samozrejme je projektor schopný premietať tak v pomere strán 4:3, ako aj 16:9. Zariadenie má aj dvojicu vstavaných 3W reproduktorov a 7W zosilňovačov, takže vaše videá dostanú aj náležité ozvučenie. V balení sa nachádza okrem adaptéra aj diaľkové ovládanie. Cena projektoru je v prepočte necelých 230 €.

Komentáre k článku