Oppo predstavilo AR okuliare v štýle Google Glass

ZDROJ | Oppo

Je to takmer 10 rokov čo Google predstavil svoje vlastné okuliare s rozšírenou realitou, Google Glass. Google predbehol dobu, to je jasné. V tom čase, ale ani roky potom Google okuliare nikdy do predaja neuviedol. Ľudia sa okuliarov báli. Nositelia mohli s okuliarmi totiž fotiť. Súkromie tak nemalo šancu. Postupne ale vzniklo viacero AR okuliarov, ktoré ale tiež dieru do svete nespravili a svoje miesto si našli skôr v biznis sfére.

Čínske Oppo dnes predstavilo ďalšie smart okuliare, ktoré si ale môžu nájsť cestu práve k bežným zákazníkom. Sú malé, ľahké a snáď aj cenovo dostupné. Oppo ich predstavil počas svojho Oppo Inno Day 2021.

Oppo Air Glass sa majú dať nosiť nielen počas bežného dňa, ale aj počas športovania. Hmotnosť modulu má byť len 30 gramov. Hoci na prvý pohľad pôsobia, že ich bude môžné nosiť na akýchkoľvek okuliaroch, v praxi to zjavne tak nebude. V predaji majú byť dve veľkosti rámov a dva druhy rámov – so sklami a bez nich, iba ako držiak pre Air Glass, a to v čiernej a striebornej farbe.

ZDROJ | Oppo

Všetky informácie z okuliarov sa zobrazujú na skle pred pravým okom. Zdrojom obrazu je miniatúrny LED displej typu Micro LED s jasom až 1 400 nitov. Obraz sa prenáša cez špeciálnu sústavu šošoviek, ktorú Oppo označuje ako Spark Micro Projector. Sklo, na ktorom sa zobrazuje obraz je duálne zafírové sklo. Nemalo by sa tak poškrabať, no zafír je pomerne krehký.

ZDROJ | Oppo

Smart okuliare poháňa čipset Snapdragon 4100, ktorý bežne poháňa smart hodinky. Vo vnútri sú aj Wi-Fi, Bluetooth a GPS/Beidou moduly, nechýba ani reproduktor a niekoľko mikrofónov. Bližšiu technickú špecifikáciu zatiaľ výrobca neprezradil.

Ovládanie je pomocou touchpadu (tenký pásik) na bočnej strane, ale aj pomocou pohybu hlavy, ale aj pomocou hodiniek Oppo a pohybu ruky. Samozrejmosťou je ovládanie pomocou hlasu s využitím hlasových asistentov.

ZDROJ | Oppo

Veľmi zaujímavo pôsobí instantný prekladač, aktuálne z čínštiny a angličtiny, neskôr majú pribudnúť aj ďalšie ázijské jazyky.

V predaji sa majú objaviť už v prvom kvartáli budúceho roka, teda už o niekoľko mesiacov. Cena zatiaľ nie je známa. Predpokladáme, že nebude tak vysoká, ako u konkurencie, keďže Oppo využilo množstvo už dnes dostupných technológií. Samozrejme, Oppo pripravil aj DK pre developerov, aby mohli vytvoriť, resp. upraviť svoje aplikácie aj pre Oppo Air Glass.

ZDROJ | Oppo

Komentáre k článku