Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Oppo má novú generáciu teleskopickej kamery pre smartfóny

Oppo má novú generáciu teleskopickej kamery pre smartfóny
Zdroj | Oppo
Richard Pliešovský
Oppo má novú generáciu teleskopickej kamery pre smartfóny
Zdroj | Oppo
Zdroj | Oppo

Jedným z riešení, ako ponúknuť smartfón s veľkým zoomom je periskopová, resp. teleskopická kamera. Oppo nedávno predstavil novú generáciu, zatiaľ len v podobe modulu.

Nová technológia využíva revolučnú stupňovú periskopickú transfokačnú štruktúru spojenú s veľkým snímačom a vylepšenými algoritmami obrazu. Používateľ by mal získať výkonný fotoaparát aj pri stredných a dlhých ohniskových vzdialenostiach.

Modul je vybavený 7-prvkovou šošovkou a je schopný upraviť svoju ohniskovú vzdialenosť od 85 mm do 135 mm (ekvivalent 35 mm). Clona je v rozsahu f/3,3 až f/4,4 pri maximálnom priblížení. Nový 16-bitový IC ovládač presne posúva dve skupiny šošoviek pre priblíženie, automatické zaostrovanie a optickú stabilizáciu obrazu.

Oppo okrem nového objektívu zapracoval aj na algoritmoch spracúvajúcich snímky. Väčší senzor má rozlíšenie 32 Mpx a Quad Bayer filter. Vďaka stohovaniu obrázkov je kamera schopná hybridného priblíženia až do ohniskovej vzdialenosti 280 mm.

Zdroj | Oppo

Ak by sa použil 26 mm objektív, tento modul by ponúkol optický zoom od 3,3- do 5,2-násobku, hybridný zoom by dosiahol (necelé) 11-násobné zväčšenie.

Zdroj | Oppo

Systém hybridnej optickej transfokácie novej generácie využíva obrazový snímač so širokouhlým pomerom strán 16:11 s maximálnym výstupom zhruba 32 miliónov pixelov a podporuje technológiu pixelov 4-in-1. Tá dosahuje plné HD rozlíšenie v celom rozsahu.

Pozrite si

OPPO predstavilo 125 W nabíjanie, smartfón nabije na 100 % už za 20 minút

Nová technológia využíva zvyky a skúseností používateľov pri fotení a zameriava sa na zlepšenie zážitku z fotografovania a kvality obrazu dvoch stredných ohniskových vzdialeností 85 mm a 135 mm. Konštruktéri sa zamerali na používateľský zážitok tak, aby mohli jednoducho zapnúť fotoaparát a snímať bez ohľadu na to, aké náročné je osvetlenie.

Ohniskové vzdialenosti 85 mm a 135 mm sú schopné zvládnuť rôzne scenérie a požiadavky na kvalitu obrazu pre bežné fotografovanie a natáčanie videa.

Zdroj | Oppo

Optimalizovaná ohnisková vzdialenosť 85 mm si dobre poradí so šumom, zaostruje okraje objektov, čo umožňuje vernú reprodukciu farieb a živšie obrázky aj za slabého svetla. 135 mm ohnisková vzdialenosť zvyšuje čistotu obrazu, vymedzuje detaily a obohacuje zmysel pre priestor a hĺbku obrazu. Stredná dĺžka ohniskovej vzdialenosti má poskytnúť dokonalý detail a flexibilitu zážitku optického zoomu.

Modul s novou technológiou je pripravený, čaká sa na predstavenie prvého smartfónu, ktorý ho použije. Hovorí sa, že by to mohol byť napríklad nasledovník Oppo Reno 10x zoom.

Zdroj