Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Opera Mobile 10.1 beta: vyššia rýchlosť pre Symbian smartfóny

Opera Mobile 10.1 beta: vyššia rýchlosť pre Symbian smartfóny
Marek Šimunek
Opera Mobile 10.1 beta: vyššia rýchlosť pre Symbian smartfóny

Spoločnosť Opera je už dlho známym producentom internetových prehliadačov pre rôzne špecifické zariadenia a platformy. Po nedávnom uvedení Opery 10.6 pre počítače prichádza spoločnosť Opera Software aj s novou verziou pre smartfóny s operačným systémom Symbian S60.

Opera Mobile 10.1 beta

Opera Mobile je jednou z tzv. „must have“ aplikácií pre smartfóny s operačným systémom Symbian S60. Najnovšia verzia tohto obľúbeného internetového prehliadača označená ako Opera Mobile 10.1 Beta 1 je určená pre smartfóny s OS Symbian S60 3rd a 5th generácie.  Okrem už známych vlastností ako rýchle voľby, Opera Link, manažér hesiel alebo prehliadanie internetového obsahu vo viacerých oknách prináša nová verzia lokalizačné služby pre zdieľanie vašej polohy a tiež nárast v rýchlosti načítavania stránok.

Opera Mobile 10.1 beta

Podľa vyjadrení spoločnosti Opera Software prináša nová Opera Mobile 10.1 beta vďaka rýchlemu renderovaciemu jadru Presto, grafickej knižnici Vega a javascriptovému jadru Carakan rovnaký pôžitok v prezeraní stránok ako jej stolová verzia.  Podpora lokalizácie umožní využiť vašu polohu rôznymi službami ako sú mapy alebo cestovné aplikácie, ktoré vám vďaka nej poskytnú lepšie a relevantnejšie informácie založené na vašej aktuálnej polohe. Už takmer za samozrejmosť je možné považovať integráciu funkcie Opera Turbo, ktorá je využiteľná najmä pri pomalom pripojení alebo obmedzenom dátovom paušále, vďaka možnosti komprimovania obsahu internetových stránok. Ak patríte k fanúšikom Opery Mobile alebo si ju len chcete na svojom Symbianovom smartfóne vyskúšať, stačí do internetového prehliadača vášho telefónu zadať adresu m.opera.com/next a v priebehu pár sekúnd môžete užívať to najnovšie čo nám spoločnosť Opera Software prichystala.