Omron Project Zero – tlakomer v hodinkách

ZDROJ | Omron

Každému z vás je určite známy typický lekársky tlakomer, s akým sa môžete stretnúť na preventívnych prehliadkach. Mnohí z nás ho majú aj doma. Výrobou týchto a rôznych ďalších zdravotníckych potrieb sa zaoberá aj firma Omron. Novú radu produktov Omron predstavila aj na svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016.

recenziaOMRON M7 Intelli IT – smart tlakomer aj pre neskúsených

omron_blood_pressure_monitor_01
ZDROJ | Omron

V súčasnosti prichádza na trh s novinkou – tlakomerom zabudovaným v hodinkách. Samozrejme, množstvo bežných fitness náramkov dokáže merať pulz. To však len čiastočne napovedá o zdravotnom stave pacienta. Omron má zabudovaný tlakomer v náramkových hodinkách.

Dokáže merať hodnoty systolického a diasystolického krvného tlaku. Na displeji uvidíte aj hodnotu tepu a čas. Mal by mať však aj podobné funkcie ako iné fitness náramky. Samozrejmosťou je taktiež aj synchronizácia s vašimi mobilnými zariadeniami. Omron tlakomer je však zatiaľ len prototypom. Pod názvom Omron Project Zero sa uchádza o získanie certifikátu FDA – Food and Drug Administration.

omron_blood_pressure_monitor_02
ZDROJ | Omron

Takýto tlakomer je však oveľa praktickejší ako (aj digitálny) merač krvného tlaku. Môžete ho merať kdekoľvek, v akejkoľvek časti dňa. A prečo je vlastne dôležité vedieť jeho hodnoty? Ak ste mali, alebo máte problémy s hypertenziou alebo hypotenziou, t.j. s vysokým alebo nízkym tlakom. Ak ste pacientom trpiacim jednou z týchto diagnóz, s Omron tlakomerom môžete predchádzať rizikovým stavom a včas im zabrániť.

Pozrite siASUS VivoWatch – Kto povedal, že fitness náramok nemôže byť elegantný?

Aj keď náramkový tlakomer Omron má podobné funkcie ako rôzne iné fitness náramky, možno ho charakterizovať ako menej pohodlný. Omron Project Zero je totiž robustnejší, ako napr. Apple Watch. Je to vďaka zmenšenej podobe nafukovacej manžety, ktorá je používaná pri veľkých tlakomeroch.

Komentáre k článku