Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Olympus STYLUS TG-Tracker - prvá akčná kamera s Ultra HD

Olympus STYLUS TG-Tracker - prvá akčná kamera s Ultra HD
Zdroj | Olympus
Števo Porubský
Olympus STYLUS TG-Tracker - prvá akčná kamera s Ultra HD
Zdroj | Olympus
Zdroj | Olympus

Japonský Olympus dnes predstavil svoju prvú akčnú kameru – Olympus STYLUS TG-Tracker. Novinka patrí do kategórie STYLUS TG, teda vysokoodolných kompaktov, no jej dizajn je celkom iný.

Pozrite si

Olympus TG-Tracker – akčná kamera s podporou 4K Ultra HD

Zdroj | Olympus

Namiesto šošovky vpredu ju výroba umiestnil na bočnú stranu, teda Olympus STYLUS TG-Tracker je tvarovo príbuzná klasickej kamere, ako kompaktu série TG, hoci má jeho rozmery a množstvo dizajnových čŕt.

Olympus TG-Tracker má 1/2,3″ 8 Mpx CMOS snímač ukrytý za 204° šošovkou so svetelnosťou f/2,0. Nad šošovkou nie je druhý objektív, ale LED svetlo. Vo vnútri novinky je aj 5-osová stabilizácia pre čo najplynulejšie video či fotografiu počas slabých svetelných podmienok.

Zdroj | Olympus

Aj vďaka TruePic VII procesoru dokáže natáčať aj Ultra HD video. Full HD pri 30 fps je samozrejmosťou, škoda ale absencie 60 fps snímania.

TG-Tracker ale zvláda aj časozberné snímanie a všetky známe funkcie zo súčasných TG kompaktov. Má teda i množstvo ART filtrov, automatické režimy apod.

Zdroj | Olympus

Telo novinky zvláda rovnako drsné zaobchádzanie, ako u ostatných STYLUS TG zariadení. Nerobí mu problém voda (do 15 m), prach, vlhkosť, pády (2,1 m), mráz (-10°C) či tlak (100 kg). Pre extrémne situácie je novinka vybavená veľkými tlačidlami na pohodlné ovládanie aj v rukaviciach. Zaujímavý je aj výklopný LCD displej s uhlopriečkou 3 palce a VGA rozlíšením.

 

Vo výbave nechýba ale ani GPS/GLONASS,QZSS, barometer, teplomer, elektronický kompas a akcelerometer. CElý tento systém Olympus nazval Field Sensor System. Novinku je možné spárovať so smartfónom cez Wi-Fi a cez appku je možné sledovať všetky informácie zo senzorov.

Zdroj | Olympus

Novinka sa objaví na trhu do leta s cenou okolo 350 €. V predaji bude aj špeciálny Steady Grip SG-T01 či Mount Coupling MC-T01.

Zdroj