Reklama

Olympus LS-20M PCM: audio záznamník s Full HD videom

Števo Porubský

Olympus nedávno predstavil zaujímavý doplnok, ale dôležitý nástroj pre novinárov. Ide o takmer bežný stereo audio záznamník, no japonský výrobca pridal niečo naviac. V hornej časti je totiž umiestnená šošovka fotoaparátu, ktorý zvláda nahrávanie videa vo Full HD rozlíšení.

 Olympus LS-20M PCM

Novinka z dielne japonského Olympusu je takmer bežným audio záznamníkom. Stereo mikrofón má mnoho konkurentov, no ani jeden nedisponuje fotoaparátom s Full HD videom. To je model LS-20M PCM v skratke. Novinka ale ponúka omnoho viac. Pri minimálnych rozmeroch a hmotnosti je toto zariadenie jednou z najkompaktnejších Full HD videokamier na svete. Novinka obsahuje dva displeje, hlavný s uhlopriečkou 2 palce zobrazuje nahrávaný obraz a teda slúži ako hľadáčik. Druhý displej je čisto informačný, zobrazuje sa na ňom výdrž batérie, kapacita pamäte, hladina zvuku, nahrávky atď. Samozrejmosťou modelu LS-20M PCM je špičkové nahrávanie v stereo zvukovej stope. Novinka dokáže nahrávať audio (LPCM) v 24-bitovom rozlíšení a pri 96 kHz vzorkovacej frekvencii a do MP3 alebo WAV formátov. Okrem toho obsahuje funkciu na automatické zapnutie nahrávania v prípade, že hlasitosť okolia dosiahne určitú hladinu. Nechýba ani aktívne potláčanie okolitého zvuku.

 Olympus LS-20M PCM

Hlavnou novinkou je možnosť nahrávania Full HD videa, pričom šošovka nie je v zadnej strane ako v prípade kamkodérov alebo mobilov, ale na jeho vrchnej strane. Zvláštne umiestnenie má svoje opodstatnenie. Stereo mikrofóny sú totiž po stranách fotoaparátu. Samozrejmosťou je aj autofókus. Nahrávky sú buď v 1080p, 720p alebo VGA rozlíšení v MOV formáte a pri 30 fps. Zaujímavosťou novinky sú tzv. Magic filters. Vďaka nim môžete oživiť nahrávané video o filtre ako Rock (zvýšenie kontrastu), Sketch (efekt kreslenia ceruzkou), Pinhole (efekt rozostreného a tmavého okraja) a Pop (zvýšená saturácia farieb). Vďaka zabudovanému USB konektoru môžete novinku jednoducho pripojiť k počítaču a videá uploadnúť Facebook YouTube, Vimeo apod. HDMI konektor zas zabezpečí jednoduché pripojenie k televízoru či monitoru. Nový Olympus LS-20M PCM sa na trhu objaví v priebehu júna v troch farbách a 2 GB SDHC kartou za cenu okolo 220 €.

Olympus LS-20M PCM

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.