OLO – 3D tlačiareň do vrecka fungujúca vďaka smartfónu

ZDROJ | OLO 3DOLO

Koncept OLO je vlastne priestorová tlačiareň pre amatérskych aj profesionálnych používateľov prostredníctvom inteligentných zariadení.

OLO
ZDROJ | OLO 3D

Prenosná 3D tlačiareň OLO bola predstavená v októbri 2015 na World Maker Faire Editor’s Choice Award, pričom získava aj množstvo kladných recenzií.

https://www.youtube.com/watch?v=lRU6h46eAmg

3D tlačiareň s nízkymi nákladmi

OLO je 3D tlačiareň s nízkymi nákladmi na výrobu aj samotnú tlač. Ide o prenosné zariadenie tvorené zo siedmych plastových súčastí, jedného senzoru a motora. Takmer polovicu hardvéru pritom už máte vo svojom vrecku, alebo vo vašom okolí. Je ním mobilný telefón. Na celej zemeguli je viac 2,2 miliardy používateľov inteligentných zariadení.

Pozrite siThingMaker 3D – bude populárnou detskou 3D tlačiarňou?

OLO
ZDROJ | OLO 3D

OLO je kompaktné a ľahké

Nová 3D tlačiareň váži menej ako 0,5 kilogramu. Kompaktný tvar v kombinácii s nízkou hmotnosťou vám umožní ho vziať so sebou kdekoľvek. S produktom je k dispozícii aj neoprénový ochranný obal.

Táto prenosná tlačiareň aj napriek svojim malým rozmerom ponúka viac ako 400 cm3 objemu, ktorý je k dispozícii tlačeným objektom. Vnútorné rozmery tlačiarne sú 76 mm x 128 mm x 52 mm.

Princíp použitia OLO je taktiež jednoduchý. Svoj prvý objekt vraj môžete mať hotový už počas 10 minút od vybalenia produktu.

https://www.youtube.com/watch?v=kFNPyS97uBQ

Tlačiareň používa inovatívne materiály Daylight Resins. Ich tuhnutie je spôsobené bielym svetlom z obrazovky vašich zariadení. Počas tlače pomocou OLO je dôkladne zabránené prepúšťaniu vonkajších svetelných vplyvov ktoré do veľkej miery vplývajú na kvalitu tlačového výstupu. OLO vraj dokáže vytlačiť objekt s presnosťou až 36 až 42 mikrónov.

V pracovnej sade OLO je množstvo rôznorodých materiálov, z ktorých si vyberie takmer ktokoľvek.

Produkt je možné synchronizovať takmer s akýmkoľvek smartfónom vrátane rozmernejších, ako napr. Samsung Galaxy A7 alebo iPhone 6S Plus. OLO je však možné synchronizovať s uhlopriečkou displeja max. 5,8 palca, čo je približne 147 mm.

https://www.youtube.com/watch?v=vvK3oAJt_PA

OLO nie je potrebné nabíjať zapojením do elektrickej siete. Jeho energetickú funkčnosť zabezpečujú 4 AA batérie, ktoré sú vám k dispozícii približne počas 100 tlačových procesov. Tlačový proces v prenosnej tlačiarni je tichý a bezpečný. Môže ho používať ktokoľvek a kdekoľvek.

Pozrite si3D tlač mení prácu s hmotou ako sme ju ešte nevideli

Tlačiareň je možné synchronizovať s akýmkoľvek zariadením s operačným systémom Android, iOS a taktiež aj Windows. Je kompatibilný aj s iným softvérom na navrhovanie priestorových modelov, napr. AutoDesk, Blender a pod. Pomocou OLO a AutoDesk 123D Catch môžete snímať skutočnosť a transformovať ju do 3D objektov.

https://www.youtube.com/watch?v=0nDI9E_k0mA

Prekvapením je sociálny aspekt

Zaujímavým prvkom je aj sprostredkovanie sociálneho kontaktu prostredníctvom posielanie 3D správ. Pomocou OLO 3D Message môžete zdieľať priestorové objekty medzi priateľmi aj v rodinnom prostredí. 3D Message obsahuje aj tzv. „surprise message“. Svojmu známemu odošlete správu, ktorej obsah sa dozvie až po vytlačení objektu v tlačiarni.

OLO
ZDROJ | OLO 3D

Produkt sa momentálne nachádza vo fáze prototypu. Na Kickstarter prebieha podporná kampaň. Ak chcete byť majiteľom OLO, minimálny príspevok na podporu kampane je v hodnote 89 dolárov. V ďalšej produktovej fáze je tlačiareň dostupná v cene 99 dolárov, v prepočte asi 88 €. Distribúcia produktu by mala prebiehať počas nasledujúceho septembra.

 

ZdrojOLO 3D,Kickstarter

Komentáre k článku