Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 11.1.2020

OLED telku má už aj Vizio, najväčší LCD model má 85"

OLED telku má už aj Vizio, najväčší LCD model má 85"
Zdroj | Vizio
Števo Porubský
OLED telku má už aj Vizio, najväčší LCD model má 85"
Zdroj | Vizio
Zdroj | Vizio

Vizio na výstave CES 2020 v americkom Las Vegas predstavilo viacero nových televízorov pre tento rok. V tomto roku americká značka ponúkne svoju prvú OLED telku, ale aj svoj doposiaľ najväčší LCD televízor s uhlopriečkou 85 palcov.

Pozrite si

Vizio vylepšili celé portfólio televízorov, potešili novou generáciou SmartCast

Zdroj | Vizio

Vizio bude mať tento rok v predaji prvýkrát OLED televízor. Panel od LG bude montovať do svojho hardvéru. V ponuke budú dve veľkosti, a to 55 a 65 palcov. Samozrejmosťou sú všetky výhody OLED panelov, ale aj podpora VRR čo ocenia najmä hráči počítačových hier či obnovovacia frekvencia do 120 Hz.

OLED novinku, ale aj top-end modely bude podporovať najnovší procesor s ARM jadrom a umelou inteligenciou IQ Ultra. Výkonnejší procesor má aj na základe strojového učenia pomôcť nie len pri upscalingu, ale aj vylepšovaní farieb, kontrastu a šumu.

Inou lahôdkou má byť ProGaming Engine, ktorý má podporovať variabilné obnovovacie frekvencie, AMD FreeSync do 120 Hz. Vylepšenia sa dočkali aj konektory, HDMI je v štandarde 2.1.

Zdroj | Vizio

Medzi iné zaujímavosti, okrem inak bežným modelom, je séria P-Series Quantum X. Práve jej strop bude úctyhodných 85 palcov, čo je 2,16 metra. Konkurencia síce má aj väčšie modely, no cenou ich Vizio s najväčšou pravdepodobnosťou porazí. Okrem 85″ bude k dispozícii 75″ a 65″.

Nižšia séria, P-Series Quantum, bude v uhlopriečkach 75″ a 65″. Obe tieto série budú mať spomínaný IQ Ultra procesor a obnovovaciu frekvenciu do 120, resp 100 Hz. Top model bude mať ale viac zón pre podsvietenie, a to až 792, vďaka čomu dokáže ponúknuť jas až 3 000 nitov. Nižší model má mať 240 zón a 1 200 nitov.

Všetky nové OLED a LCD televízory z CES 2020 od Vizio budú podporovať Dolby Vision, ale aj HDR10+, HDR10 či HLG HDR štandardy. Chýbať nemá ani podpora hlasových asistentov, podpora Apple AirPlay 2 a HomeKit, či nové diaľkové ovládanie s hlasovým ovládaním.

Zatiaľ nie je známe, kedy a za aké ceny sa novinky dostanú na trh.

Zdroj | Vizio

 

Zdroj