Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 9 min.
  • 6.12.2021

OLED televízor pod stromček do 1 499 €? Máme pre vás 5 perfektných tipov

OLED televízor pod stromček do 1 499 €? Máme pre vás 5 perfektných tipov
Zdroj | Philips
Števo Porubský
OLED televízor pod stromček do 1 499 €? Máme pre vás 5 perfektných tipov
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Vianoce sa blížia a určite aj vy uvažujete nad tým, či je už tento rok správny čas na výmenu televízora. Ak je odpoveď kladná, všetkými desiatimi vám odporúčame výmenu LCD za OLED. Kým totiž nepríde technológia micro LED do bežného predaja, nie je na trhu nič lepšie ako OLED panel. Má perfektnú čiernu, tenký profil a špičkové odozvy, za ktoré sa nemusia hanbiť ani profesionálne herné monitory. Vybrali sme 5 top modelov s cenou do 1 499 €.

V seriáli Vianoce 2021 nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na tie máme dnes už dva samostatné seriály – ZĽAVY a TECH DEALS. V oboch vždy nájdete tipy na tie najlepšie aktuálne zľavy. Odporúčame preto sledovať aj tie.

Zdroj | TP Vision

Vyberať televízor v súčasnosti nie je vôbec ľahké. Je množstvo výrobcov a ešte väčšie množstvo modelov. Ak by sme si ale mali vybrať niečo konkrétnejšie, siahli by sme v redakcii po televízore s OLED displejom. Ten má totiž oproti bežným LCD displejom množstvo výhod, pričom niekdajšie nevýhody OLEDov by ste už v nových modeloch hľadali zbytočne.

OLED televízor je tak aktuálne to najlepšie, čo si môžete do obývačky, spálne či dokonca aj detskej izby dopriať. Samozrejme, tak ako pri všetkom, aj tu rozhoduje rozpočet. OLED televízor nie je lacný, no vzhľadom na ceny z minulosti je dnes už za viac ako prijateľné ceny. Za astronomické čiastky sa dnes predávajú aj astronomické modely, na ktoré potrebujete pomaly aj celú stenu.

Zdroj | LG

Pred výberom sme si tak stanovili strop na úrovni 1 499 €, ktorý ani jeden z vybranej pätice neprekonáva. Zároveň ide o pomerne nové modely, buď sú to tohtoročné, alebo maximálne minuloročné modely. Treťou spoločnou črtou je aj uhlopriečka. Ani jeden nie je menší ako 55″ palcov, čo je zhruba 139 cm. 55 palcov je také optimum aj do menších, ale pokojne aj do väčších miestností. Ak ale máte poriadnu obývačku, odporúčame siahnuť po 65″ modeli. Vo výbere je jeden, no z ponúkaných konkurentov je takmer každý vyrábaný aj s 65″ uhlopriečkou. Rozdiel je však v cene. Na druhej strane dostanete aj lepšie vybavený model.

Zdroj | Philips

Tu je však už náš výber pätice aktuálne najlepších OLED televízorov do 1 499 € na našom trhu:

Hisense 55A9G

Aktuálna novinka čínskeho výrobcu s OLED displejom s uhlopriečkou 55 palcov ponúka aj slušný jas na úrovni 800 cd/m2 (peak), resp. len 150 cd/m2, 10-bitové farby a 100 Hz frekvenciu. Displej podporuje nielen HDR, ale aj HDR10, HDR10+, HLG či Dolby Vision IQ. Lahôdkou je však certifikácia IMAX Enhanced. Táto značka má zaručovať špičkovú kvalitu obrazu, ale aj zvuku. Samozrejmosťou je aj využívanie prvkov umelej inteligencie (AI Picture Optimization), nechýba ani Filmmaker Mode či Sport Mode ale aj Gaming Mode.

Kolega pri nedávnom predstavení písal: „Obrazovky použité v sérii A9 využívajú pokročilý algoritmus, ktorý bráni vypáleniu obrazových bodov. Nemenej dôležitá je použitá antireflekčná vrstva. Tá dokáže pohltiť až 98,5 % okolitého svetla a tak eliminovať rušivé odlesky zo slnka či večerného osvetlenia až o 66,7 %.“

O zvuk sa stará 120 W soundbar v spodnej časti, ktorý má v zadnej časti aj maličký subwoofer. Samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos zvuku. Soundbar je typu 2.1.2ch. Poteší aj Wi-Fi 5 či Bleutooth moduly, nechýbajú HDMI porty s podporou štandardu HDMI 2.1 a ALLM a VRR. Operačným systémom je vlastný VIDAA 5.0, v ktorom nechýbajú všetky známe streamovacie appky a množstvo ďalších aplikácií. Na diaľkovom je dokonca aj dedikované tlačidlo Facebook Watch.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

LG OLED65A1

Zdroj | LG

Aj toto je tohtoročný model, no má jednu veľkú výhodu. Má až 65″ uhlopriečku a aj tak je z výberu najlacnejší. Tento obor síce patrí do strednej triedy, no stále ide o výborne vybavený OLED televízor s podporou HDR, HDR10, HLG, ale aj HDR10 Pro či Dolby Vision IQ. Displej má však iba 50 Hz frekvenciu, no jas celkom slušných 300 cd/m2. O chod sa stará procesor α7 štvrtej generácie s podporou AI a 4K. Nechýba mu ani podpora pre umelú inteligenciou.

Novinka má ale len 20 W stereo systém, odporúčame preto siahnuť aspoň po malom soundbare, ktorý zvuk jednoznačne vylepší. Televízor má ale len 3 HDMI 2.0 porty, ale zato s ALLM a eARC. Samozrejmosťou je podpora hlasových asistentov Amazon Alexa či Google Assistant, cez Apple AirPlay 2 a HomeKit aj Apple Siri. Operačným systémom je webOS 6.0.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Philips 55OLED806

Ďalší tohtoročný unikát. Tentokrát ani nie vďaka uhlopriečke, ani vďaka IMAXu, ale vďaka 4-strannému Ambilightu. To je vec, ktorú neponúka žiadny iný výrobca televízorov na svete. Samozrejmosťou je 4K Ultra HD rozlíšenie, ale aj podpora najrôznejších HDR štandardov, vrátane HDR10+, HDR10+ Adaptive či Dolby Vision. Aj táto novinka má technológiu proti vypáleniu obrazu na displeji. Technológia používa pokročilú funkciu na monitorovanie celej siete zón za účelom presného rozpoznávania statického obsahu a postupného znižovania intenzity lokálneho svetelného výkonu s cieľom zabrániť vypáleniu. 

O chod sa stará P5 AI perfect picture engine vybavený umelou inteligenciou pre vylepšovanie obrazu. Nechýba ani podpora HDMI 2.1, vrátane e-Arc, VRR pre 4K rozlíšenie od 40 Hz do 120 Hz. Plusom je určite aj 2.1ch zvuk s celkovým výkonom 50 Wvrátane dozadu mieriacim basovým reproduktorom v tvare trojitého prstenca, ktorý je podporovaný štyrmi pasívnymi reproduktormi. Aj tieto modely ponúkajú bezdrôtovú konektivitu DTS Play-Fi. Operačným systémom je Android TV vo verzii 10. Nechýba mu tak podpora hlasového ovládania cez Amazon Alexa alebo Google Assistant.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Panasonic TX-55HZ1000E

Zdroj | Panasonic

Minuloročný top-end model od japonského výrobcu má stále čo povedať. Displej má 55″ uhlopriečku a 4K Ultra HD rozlíšenie. OLED displej výrobca označuje ako Master OLED, podporuje Dolby Vision IQ a všetky známe HDR štandardy. Samozrejmosťou je aj podpora 10-bitových farieb či 100 Hz frekvencia. O chod sa stará procesor HCX Pro.

Zaujímavo znie aj Filmmaker Mode, ktorý je spustiteľný priamo z diaľkového tlačidla. Fanúšikov Netflixu zas zaujme určite Netflix Calibrated Mode. O zvuk sa stará dvojica 15 W stereo reproduktorov, aj tu je tak vhodné siahnuť po kvalitnejšom externom zvuku, napríklad soundbare, alebo rovno domácom kine. Operačný systém my Home Screen je vo verzii 6.0. s funkciou My Scenery. Tá umožňuje zostaviť si výber upokojujúcich snímok a videí, alebo si nastaviť vlastné podľa nálady alebo dennej doby ako ideálny spôsob na prehĺbenie vedomej relaxácie. Nechýba mu ani podpora hlasového ovládania cez Amazon Alexa alebo Google Assistant.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Sony Bravia XR-55A83J

Displej tohtoročnej novinky má 55 palcov, teda 139 cm. Poteší aj 100 Hz frekvencia obrazu. Samozrejmosťou je tiež podpora Dolby Vision, ale aj HDR, HDR10 či HLG. Displej má k dispozícii Netflix Calibrated Mode či IMAX Enhanced. Aj v tomto prípade je možné si obraz doladiť podľa seba pomocou programu Calman. Nový televízor od Sony podporuje aj XR Contrast, XR OLED Contrast, XR Clarity, XR Motion Clarity či XR Colour, technológie na vylepšovanie podania obrazu. O to i samotný chod televízora sa stará procesor XR Triluminos Pro. Jas displeja je 300 cd/m2.

Nechýba ani RGB a svetelný snímač, pomocou ktorého sa nastavuje aj teplota farieb. Rovnako ho ocenia aj hráči, podporuje totiž HDMI 2.1, a to na všetkých štyroch HDMI portoch. O zvuk stará priamo povrch displeja a technológia Acoustic Multi-Audio s celkovým výkonom 30 W a podporou Dolby Atmos. BRAVIA CORE je tiež samozrejmosťou. Samozrejmosťou je aj operačný systém Android TV. Nechýba ani Wi-Fi modul či Bluetooth. Herný režim ponúka 120 fps 4K hranie.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.