Októbrová aktualizácia Windows 10 prinesie lepšie prepojenie so smartfónom

ZDROJ | Microsoft

Keď Microsoft opustil svoj vlastný mobilný operačný systém, svoju energiu trochu nečakane presmeroval na konkurenčný Android a iOS, vďaka čomu sa dnes Microsoft približuje k ekosystému Apple.

Októbrová aktualizácia Windows 10 je už k dispozícii cestou priameho stiahnutia a v priebehu budúceho týždňa (od 9. októbra) bude distribuovaná aj klasicky skrz službu Windows Update. Jej najväčšou novinkou je lepšie prepojenie so smartfónmi a to najmä s Microsoft Launcherom pre operačný systém Android.

https://youtu.be/D_5XjZLDFlg

Funkcia Timeline, ktorá umožňuje zobrazenie všetkých vykonaných aktivít v systéme na prehľadnej časovej osi, sa s októbrovou aktualizáciou dokáže synchronizovať s Microsoft Launcherom.

Pozrite siMicrosoft Surface Headphones – najväčšie prekvapenie z Redmondu

Používatelia Android zariadení tak môžu zapojiť do svojho pracovného režimu aj smartfón, na ktorom uvidia všetky naposledy otvorené súbory a okná. Túto možnosť neskôr dostanú v podobe aplikácie aj používatelia iOS zariadení.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft taktiež oficiálne vydal aplikáciu Your Phone, ktorá umožňuje jednoduchý prenos fotografií zo smartfónu priamo do aplikácií v počítači a okrem toho umožňuje používateľom odpisovať na SMS správy priamo z počítača.

Pozrite siMicrosoft Surface Studio 2 – technológiami nabitý pracovný stroj

To kvôli uzavretosti systému iOS samozrejme opäť platí iba pre smartfóny s operačným systémom Android od verzie 7.0. Na iOS bude zatiaľ k dispozícii iba preposielanie webstránok z telefónu do počítača.

https://youtu.be/XO303V2bQsg

Väčších i menších zmien sa dočkala takmer každá aplikácia od Microsoftu. Microsoft To-Do odteraz dokáže prijímať úlohy aj v ručne písanej podobe a to platí napríklad aj pre PowerPoint, ktorý dokáže vďaka umelej inteligencii pretvoriť náčrt na hotový slide.

https://youtu.be/ejpc7HZ6v9c

Aktualizácia sa dotkla aj prehliadača Edge, do ktorého pribudol offline slovník, gramatické nástroje a nástroje na učenie v režime čítania. Vylepšené bolo aj vytváranie snímok obrazovky, pre ktoré teraz stačí stlačiť kombináciu tlačidiel Windows+Shift+S, čo spustí výber výrezu obrazovky.

https://youtu.be/i0iE-wGfoc4

Microsoft zhrnul obrovské množstvo noviniek vo svojom blogu a opomenúť samozrejme nemohol ani emoji, ktoré pribúdajú v každej dôležitej aktualizácii Windows 10, iOS a Androidu.

ZDROJ | Microsoft

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku