Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ojazdené Tesly výrazne strácajú na cene

Ojazdené Tesly výrazne strácajú na cene
Igor Neštrák
Ojazdené Tesly výrazne strácajú na cene

Boli časy, kedy vozidlá amerického výrobcu Tesla boli natoľko žiadané, že jazdené vozidlo bolo možné predať za rovnakú, alebo vyššiu cenu ako stál nový model. Časy sa však menia a aktuálne jazdené vozidlá Tesla zaznamenávajú výrazný pokles v cenách.

Po ohlásení znižovania cien nových elektromobilov značky Tesla začínajú ceny ich jazdených modelov výraznejšie klesať a to hlavne v porovnaní s inými značkami. Podľa údajov, ktoré poskytla agentúra Reuters cena ojazdenej Tesly v novembri 2022 v porovnaní s mesiacom október stratila na hodnote 17 %.

V porovnaní s konkurenčnými elektromobilmi, ktoré v rovnakom období zaznamenali v priemere pokles cien na úrovni 13 % ide o výrazný rozdiel. Kupujúci postupne strácajú záujem o kúpu jazdenej Tesly. Kým priemerná doba státia jazdeného vozidla na predajni je 38 dní, u Tesly je to až 50 dní.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Tesla

Záujem o kúpu Tesly v roku 2022 bol spôsobený predovšetkým rastúcimi cenami ropy a vojnovým konfliktom na Ukrajine. Následné zvyšovanie cien nových vozidiel bol jedno z najrýchlejších hlavne u Tesly. Mnohí majitelia nových Tesiel sa snažili v tomto období o zisk predajom vozidiel, ktoré nakúpili ešte za nižšie ceny. 

Situácia sa v posledných mesiacoch začala meniť, keďže ceny pohonných hmôt začínajú klesať, úrokové sadzby rastú, produkcia Tesly sa zvyšuje a konkurencia v oblasti elektrických vozidiel rastie. Samotný Elon Musk priznal, že Tesla by mohla znížiť ceny, aby udržala rast objemu, viedlo by to však k nižšiemu zisku.

Zdroj