Ohybné displeje budú všade! Pokojne aj na kabelke

Flexibilné resp. ohybné displeje si k nám naplno razia cestu. Svedčí o tom aj kongres MWC 2019, kde už aj najväčší výrobcovia predstavili finálne produkty rozkladacích smartfónov s flexibilnými displejmi. Toto je však iba začiatok novej éry displejov.


Kongres MWC 2019 ukázal, aká bude budúcnosť nielen v oblasti smartfónov. Kým návštevníkov lákal najnovší rozkladací Huawei Mate X s 8 palcovým displejom, hneď vedľa ste sa mohli kochať pohľadom na rozkladací Samsung Galaxy Fold taktiež s veľkým 7,3 placovým displejom po jeho otvorení.

https://youtu.be/xFQ76RQCsy0

Oba smartfóny sa začnú predávať už v tomto roku, Samsung dokonca počas apríla 2019. Nová éra smartfónov začína naplno, tu však využitie flexibilných displejov nekončí. O tom nás presvedčil výrobca Royole, ktorý svoj skladací smartfón ukázal ešte počas výstavy CES 2019 v Las Vegas!

Pozrite siRoyole FlexPai – prvý ohybný smartfón, ktorý si môžete kúpiť

Royole FlexPai sme si naplno pozreli aj počas MWC 2019. V porovnaní s novinkami Samsung či Huawei pôsobil dosť neohrabane a príliš plastovo, avšak v skutočnosti bude i lacnejší. Zariadenia, ktoré sme si vyskúšali boli stále skôr prototypom, ktorý sa do času reálneho predaja snáď dostatočne vyladí.

Royole si však našu pozornosť vyslúžil nie svojím rozkladacím smartfónom, ale ukážkou toho, čo všetko môžu flexibilné displeje zmenit a ovplyvniť. A verte nám, toto čo sme videli nie je sci-fi, ale sme presvedčení, že skorá budúcnosť.

Tak napríklad interiér automobilov môže v blízkej budúcnosti vyzerať úplne inak. Dizajnéri budú mať rozviazané roky pri tvorbe interiérov automobilov. Displej si totiž prispôsobia svojim predstavám a to všetko pri zachovaní jeho plnej ovládateľnosti v akejkoľvek časti displeja, samozrejme dotykom.

A čo by ste povedali na reproduktory s flexibilnýni displejmi? Niekoľko prototypov sme na stánku Royole našli a musíme uznať, že sa nám páčili. Tu začína úplne nová éra pri tvorbe ovládania aj dizajnu takýchto gadgetov. Nielen Bluetooth reproduktory, ale aj audio, video zariadenia či kľudne domáce spotrebiče môžu prísť s úplne novými nápadmi.

Využitie flexibilných displejov v spotrebnej elektronike bude podľa nás obrovské. Už teraz sa tešíme na prvé produkty, ktoré budeme v redakcii skúšať. Napríklad Bluetooth reproduktor na fotografii nižšie má 360°displej, teda po celom obvode. Samozrejme ide o dotykový displej s možnosťou ovládania reproduktora.

Royole si vie predstaviť ohybné displeje aj na oblečení. Napríklad klobúk s takýmto displejom nevyzerá vôbec zle, vieme si ho predstaviť na podporu reklamy spoločností či na rôznych tanečných akciách.

Tričko s flexibilným displejom už tak dobre nevyzerá, elektroniku sa tu nepodarilo schovať dostatočne.

A čo kabelka? Kúpili by ste žene nákupnú tašku či kabelku s ohybným displejom? Rozmýšľame, čo by na nej mohlo byť zobrazené, alebo čo všetko by ste cez displej vedeli ovládať. Nechajme to na tvorcov gadgetov budúcnosti. Pravdepodobne o spoločnosti Royole budeme ešte počuť.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojRoyole

Komentáre k článku