Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ohrozia bezdrôtové slúchadlá Powerbeats Pro AirPody?

Ohrozia bezdrôtové slúchadlá Powerbeats Pro AirPody?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Ohrozia bezdrôtové slúchadlá Powerbeats Pro AirPody?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple len nedávno predstavilo novú generáciu obľúbených AirPods. Teraz im prichádza nečakaná konkurencia z vlastných radov. Novinka ponúka štyri farebné varianty, dlhú výdrž na jedno nabitie a bezpečné uchytenie do uší.

Beats v roku 2014 odkúpilo Apple, no posledné roky neprišlo so žiadnou novinkou. Od včera to neplatí, Beats má úplne nové slúchadlá, ktoré majú spoločný rukopis s Apple.

V prvom rade je to čip H1, ktorý umožňuje ľahké párovanie s iPhone a ďalšími zariadeniami ekosystému spoločnosti. Samozrejme, pripojiť sa dokážu s každým zariadením, ktoré má Bluetooth. Vďaka H1 nemusia mať slúchadlá tlačidlo na ich zapínanie, urobia to automaticky vybratím z púzdra.

Powerbeats Pro sľubujú 9-hodinovú výdrž na jedno nabitie, v prípade dobíjania cez púzdro sa táto doba vyšplhá na 24 hodín. Päťminútové nabitie zabezpečí 1,5 hodiny prehrávania.

Zdroj | Apple

Slúchadlá majú poslucháčom poskytnúť vynikajúci zvuk, veľký dynamický rozsah a nízke skreslenie. Počas telefonovania pomôže technológia zaisťujúca kvalitný prenos hlasu ako aj filtrovanie nežiadúceho hluku okolia.

Slúchadlá majú zabudovaný akcelometer, sú odolné voči potu a vode. Hlasového asistenta Siri si používateľ vyvolá frázou Hey Siri. Na rozdiel od AirPods sa na Powerbeats Pro dá regulovať hlasitosť, dokonca pre každé slúchadlo zvlášť. Bluetooth Class 1 poskytne rozšírený dosah.

Powerbeats Pro sú určené pre športovcov, majú pevnejšiu konštrukciu a háčiky, ktoré ich udržia v ušiach. V balení sa nachádzajú štyri veľkosti výmenných štupľov.

Zdroj | Apple

Kanibalizácia vlastných produktov nie je výnimočná ani u technologických firiem. Beats Powerbeats Pro však nie sú klonom AirPods, sú určené inej cieľovej skupine. AirPods sú, ak to tak môžem nazvať, mestské slúchadlá. Ich priemerný zvuk vyvažujú kompaktné rozmery a bleskurýchle používanie.

Neraz si dám radšej jedno slúchadlo do ucha, namiesto priloženia smartfónu k uchu, pretože tak je to pohodlnejšie. Powerbeats Pro sú masívnejšie, vhodné pre športovcov a ľudí, ktorí sa pohybujú v exteriéroch. Vďaka čipu H1 však poslúžia podobne ako AirPods, akurát sa tak pohodlne a jednoducho nenasadia do uší.

Zdroj | Apple

Slúchadlá sa začnú predávať v máji za 249,99 dolárov. V ponuke sú štyri farby, čierna, slonová kosť, námornícka modrá a machová farba.

Zdroj