Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Odolný Panasonic Toughpad FZ-N1 pre priemysel a logistiku

Odolný Panasonic Toughpad FZ-N1 pre priemysel a logistiku
Imrich Maťo
Odolný Panasonic Toughpad FZ-N1 pre priemysel a logistiku

Na výstave Mobile World Congress 2016 sme popri množstve rôznorodých noviniek videli aj také tak trochu unikáty, akým bolo v stánku Panasonic zariadenie Panasonic Toughpad FZ-N1.

Zdroj | Panasonic

Pomenovaním patrí do rodiny odolných tabletov výrobcu, avšak rozmerni je to smartfón, hoci poriadne prerastený. Veď posúďte sami pri pohľade naň a jeho dimenzie, 155 x 74 x 16 mm a 277 g. Isteže, tá hrúbka nie je v hornej, skenerovej časti. Z technických parametrov prioritne spomeňme implementovaný procesor, ktorým je 4-jadrový Qualcomm MSM8974AB s frekvenciou 2,3 GHz, čiže Snapdragon 801.

Operačným systémom je Android 5.1.1, ovládaný cez 4,7” displej s HD 720p rozlíšením. Ten má deklarovanú výbornú viditeľnosť na priamom slnku, čo sme ale v hale výstaviska nemohli overiť. 🙂 Displej podporuje 10 bodový multitouch a je možné ho ovládať aj v rukaviciach alebo v daždi. Na objednávku môžete mať aj aktívne alebo pasívne dotykové pero.

Keďže Toughpad FZ-N1 je určený na priemyselné využitie, samozrejmosťou je zvýšená odolnosť podľa viacerých certifikátov, napr. MIL-STD-810G či IP65 a IP67. Vydržať teda musí pád z 1,8 m, alebo ponorenie do 1 m počas 30 minút a iné hrubšie zaobchádzanie. Možno s ním budú pracovať v rukaviciach, no určite nie „v rukavičkách“.

Čo sa týka konektivity a rozhrania, nie je tento obor nijako ochudobnený. Dual SIM, LTE, Wi-Fi, NFC, GPS… A čo ešte? Pamäťové moduly majú hodnoty 2 GB RAM a 16 GB vnútorný, ktorý rozšírite microSD kartou do 64 GB. No a nesmieme zabudnúť na čítačku 1D a 2D kódov, ktorá je v logistike nepostrádateľná.

V prípade potreby môžete Toughpad FZ-N1 použiť aj na fotografovanie. Vybavený je zadným 8 Mpx Full HD fotoaparátom s LED diódou a prednou 5 Mpx Full HD kamerou. Ďalšou jeho zaujímavosťou, okrem čítačky kódov, je prítomnosť troch mikrofónov a hlasitosť dvojice reproduktorov až 100 dB. To sa zíde v hlučnom prostredí.

Energiu tomuto maxi smartfónu dodáva 3 200 mAh batéria. Využiť môžete aj prídavnú batériu s kapacitou 6 400 mAh. Panasonic Toughpad FZ-N1 s OS Android sa vo Wi-Fi verzii začne predávať v marci 2016 za cenu 1 499 $. Hlasová verzia príde na trh v lete 2016. Neskôr, na jeseň 2016, bude uvedená aj Windows 10 IoT Mobile Enterprise verzia Panasonic Toughpad FZ-F1 za cenu 1 599 $.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

Zdroj