Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Odolný CAT S60 s termovíziou prichádza na Slovensko

Odolný CAT S60 s termovíziou prichádza na Slovensko
Michal Spiegel
Odolný CAT S60 s termovíziou prichádza na Slovensko

Firma Caterpillar, známa svojimi ťažkými strojmi, ale aj odolnými telefónmi prichádza na slovenský trh so svojou horúcou novinkou CAT S60. Ako prvý model na svete bude disponovať integrovanou termovíznou kamerou. Nechýbali sme na predstavení.

Pozrite si

Cat S60 – odolná tehla s termokamerou

Okrem toho, že nová vlajková loď firmy CAT naozaj dobre vyzerá, môžete S60 ponárať vo vode, pustiť na zem z výšky až 1,8 metra a dokonca ho aj normálne ovládať, keď je mokrý displej.

Pozrite si

Caterpillar CAT S30 – odolný borec do terénu

Nás osobne milo prekvapil sušič reproduktoru. V prípade, že smarfón budete používať vo vode, nastavíte si v smartfóne cyklus sušenia, ktorý vám pomocou zvukových vibrácii vysuší CAT reproduktor a môžete ho začať plnohodnotne používať.

Pozrite si

CAT S60 je prvý smartfón s termokamerou na chrbte

Modul termovíznej kamery od firmy FLIR Lepton je najväčším lákadlom smartfónu. Na tlačovej konferencii sme mali možnosť si ju vyskúšať a môžeme potvrdiť, že táto funkcia bude mať ešte veľký potenciál. Či už pre inštalatérov, alebo pre kontrolu zvierat.

Telefón bude využiteľný najmä pre bezpečnostné zložky, alebo aj pre stavbárov. Nestratí sa ani u ľudí, ktorým telefón častokrát padá na zem.

Legendárna termovízia okrem toho, že vám ukáže napríklad tepelnú izoláciu domu, vám aj vypíše konkrétnu teplotu. Jedinú výnimku tvoria malé deti, kde ukazuje teplotu o dva stupne skreslenú.

Oproti svojmu predchodcovi je CAT S60 odolný aj v slanej vode, takže ideálny aj na dovolenky pri mori. Smarfón má ešte jedno prvenstvo okrem termovízie a to, že ho môžete ponoriť až do hĺbky piatich metrov. To ho robí najvodotesnejším smartfónom na svete.

CATu S60 nechýba ani tlačidlo SOS v prípade rýchleho privolania pomoci. Jedna z nevýhod, ktorú sme si hneď všimli, je jeho nešťastené umiestnenie. Kým odkryjete plastovú krytku a kým sa k nemu dostanete, môže už byť neskoro.

Prvé kusy tejto špecialitky prídu už koncom týždňa a cena je pre európsky trh nastavená na 649 €.

Ešte taká čerešnička na záver. CAT S60 vraj dokáže ukázať aj silikónové implantáty! Túto možnosť sme však ešte neskúšali 😉

Zdroj