Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Odkaz Putinovi od hekerov Anonymous: Chystá sa veľký kyberútok na Rusko

Odkaz Putinovi od hekerov Anonymous: Chystá sa veľký kyberútok na Rusko
Zdroj | Twitter
Richard Pliešovský
Odkaz Putinovi od hekerov Anonymous: Chystá sa veľký kyberútok na Rusko
Zdroj | Twitter
Zdroj | Twitter

Hekerská skupina Anonymous si už minulý týždeň pripísala zásluhy za heknutie ruského ministerstva dopravy, ale aj vládnych médií, ktoré nejaký čas dokonca ukazovali proukrajinský obsah.

Hekeri, ktorí sa označujú ako Anonymous už minulý týždeň reagovali na výzvu ukrajinských činiteľov a nabúrali sa do dôležitých ruských inštitúcií. DDoS útoky pokračovali aj včera, oficiálne stránky Kremľa a ministerstva obrany boli stále nedostupné.

Pozrite si

Hackerská skupina Anonymous prenikla do databázy ruského ministerstva obrany

Tým sa ich „práca“ neskončila. Pred niekoľkými hodinami vyhlásili Rusku kybernetickú vojnu. Správu adresovali priamo prezidentovi Vladimírovi Putinovi.

„Pán Putin. Pokračujúca invázia na Ukrajinu ukázala, že tvoj režim nerešpektuje ľudské práva, alebo sebaurčenie tvojich susedov. Za posledné dni sa začala invázia v plnom rozsahu, boli bombardované civilné štvrte a zabití nevinní ľudia. Utečenci utekajú pred násilím a ukrajinskí predstavitelia povolávajú obyvateľov k mobilizácii… Ale ty si podnecovateľ. Kritizoval si americkú armádu a NATO za ich okupáciu a bombardovanie Blízkeho východu, čo je určite spravodlivá kritika, ale ukázali ste, že nie ste o nič lepší ako Imperialistické vlády, ktoré kritizuješ. Celý svet môže vidieť tvoju propagandu… Ak budeš pokračovať touto cestou, ostatné krajiny prestanú s tebou spolupracovať a budete čeliť bezprecedentným kyberútokom zo všetkých kútov sveta.“

https://twitter.com/AnonymousHelpTW/status/1497787510520434689?s=20&t=GAbMknJNqKdguggF5Eavrw

„Členovia Anonymous vyhlásili kybernetickú vojnu vášmu agresívnemu režimu. S mnohými vládnymi stránkami, ktoré boli v posledných dňoch v off-line režime – čoskoro pocítiš hnev všetkých svetových hekerov. Sovietsky zväz zlyhal pred mnohými rokmi a svet nezabudol na brutalitu tohto režimu.“

Na konci správy sa konštatuje: „Toto nie je vojna, ktorú môžeš vyhrať bez ohľadu na to, ako mocný si myslíš, že si.“

Anonymous je skupina hekerov, ktorí pomocou DDoS útokov zhadzujú vybrané weby. Vyhlásenia a spontánne výzvy na demonštráciách veľkosti a možností Anonymous prispeli k viacerým verejným protestom s jasným posolstvom o nevyhnutnosti šírenia informácií.