Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Xbox
  • 3 min.
  • 11.10.2022

Odhalil nechtiac nový Xbox? Šéf hernej divízie Microsoftu ho už má na polici

Odhalil nechtiac nový Xbox? Šéf hernej divízie Microsoftu ho už má na polici
Zdroj | Phil Spencer
Stanislav Vinc
Odhalil nechtiac nový Xbox? Šéf hernej divízie Microsoftu ho už má na polici
Zdroj | Phil Spencer
Zdroj | Phil Spencer

Microsoft sa netají tým, že popri postupnom vylepšovaní aktuálnych herných konzol Xbox Series X a Series S pracuje aj na miniatúrnom zariadení, ktoré by hráčom umožnilo zahrať si najnovšie herné tituly na televízore alebo monitore aj bez výkonného výpočtového hardvéru – s využitím cloudu.

Herná divízia Xbox potvrdila práce na takomto zariadení ešte v júni minulého roku. V tom čase sa ešte predpokladalo, že pôjde o malé zariadenie podobné USB kľúču či zariadeniu Chromecast. Medzičasom sme spoznali už aj jeho kódové označenie, „Keystone“. Zdá sa však, že zariadenie sa napokon bude podobať na plnohodnotné herné konzoly.

Šéf hernej divízie Xbox Phil Spencer na sociálnej sieti Twitter zverejnil fotografiu, ktorou chcel oficiálne pogratulovať štúdiu Bethesda k 25. výročiu jej post-apokalyptickej hernej série Fallout. Fanúšikovia si však veľmi rýchlo všimli, že okrem sochy postavy Vault Boy a ďalších herných suvenírov a zariadení na poličke figuruje ešte jeden zaujímavý predmet.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Phil Spencer

Na vrchnej polici vidieť zariadenie v tvare i dizajne hernej konzoly Xbox Series S, avšak s výrazne menšími rozmermi a neidentifikovateľným portom na pravej strane. V diskusii sa okamžite objavili špekulácie o tom, že ide práve o zariadenie Keystone, ktoré ešte nebolo oficiálne predstavené.

Na príspevok Phila Spencera zareagoval aj oficiálny účet divízie Xbox slovami „Čo sme si povedali o umiestňovaní starých prototypov na vašu policu šéfe?“.

Ťažko povedať, či Phil Spencer neznáme zariadenie fotografiou odhalil úmyselne, alebo si je Microsoft vedomý toho, že príspevok už nemá zmysel mazať a tak únik radšej otočil na humor. Nebolo by to však prvý krát, čo Spencer zámerne odhalil nový hardvér. Hernú konzolu Xbox Series S mal uloženú v polici v pozadí počas videohovorov už niekoľko mesiacov pred jej oficiálnym predstavením.

Kým Microsoft oficiálne potvrdil pokračujúci vývoj novej cloudovej hernej konzoly, medzičasom svoju cloudovú službu zastrešenú predplatným Game Pass Ultimate implementoval do smart televízorov s operačným systémom Tizen OS aj bez dodatočného hardvéru. V spolupráci so spoločnosťou Samsung svoju aplikáciu implementoval do najnovšej generácie televízorov, ktorá dorazila na trh v priebehu septembra.