Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Oddnes si môžete pozrieť štvrtú sériu Stranger Things! Nie však celú...

Oddnes si môžete pozrieť štvrtú sériu Stranger Things! Nie však celú...
Michal Spiegel
Oddnes si môžete pozrieť štvrtú sériu Stranger Things! Nie však celú...

Netflix sa po trojročnej prestávke vracia so svojim seriálovým klenotom od bratov Dufferovcov a na obrazovky prichádza so štvrtou sériou Stranger Things.

Keď mal pred 6 rokmi premiéru seriál Stranger Things, priniesol závan sviežeho retro vetra. Seriál si obľúbili ako pamätníci 80. rokov, tak aj mladší diváci pre vydarený scenár a vizuálnu stránku.

Od ikonickej hudby cez kultúrne referencie až po sympatické herecké obsadenie, Stranger Things sa stal presne tým seriálom, ktorý sa spája s tzv. Binge-watchingom, to znamená s maratónovým pozeraním seriálu na jeden záťah.

Najnovšiu sériu sa rozhodol Netflix zaujímavo rozdeliť. Kým prvých 7 epizód si môžete pozrieť už dnes. Finálne dve epizódy budú dostupné 1. júla a budú dlhšie než je priemer. Autori tvrdia, že nová séria bude v priemere až o 5 hodín dlhšia než predchádzajúce.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v máji 2022

Tri roky od poslednej série sa odrazili aj na samotných detských hercoch, ktorí medzitým vyrástli. Z hereckých hviezd sa vracajú Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Noah Schnapp, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton či Joe Keery.

Čo sa týka príbehu, vo štvrtej sérii sa vráti detektív Hopper, o ktorom si všetci mysleli, že zomrel. Miesto Ameriky, je však Hopper uväznený na Kamčatke v Rusku. Hlavní hrdinovia sa však nebudú nudiť ani v štátoch, kde sa opäť prebúdza temná sila.

Štvrtá séria Stranger Things je zároveň predposlednou. Ako uviedli pred pár rokmi tvorcovia, posledná séria bude piata, čím sa seriál vyhne tomu, aby sa z neho stala nekonečná telenovela, ktorá bude postupne strácať tempo a kvalitu.