Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Používanie telefónu za volantom vás oddnes vyjde oveľa drahšie

Používanie telefónu za volantom vás oddnes vyjde oveľa drahšie
Richard Pliešovský
Používanie telefónu za volantom vás oddnes vyjde oveľa drahšie

Ak patríte medzi tých, ktorí držia smartfón v ruke počas celého dňa, obrazne povedané, nepustia ho ani počas šoférovania, spozornete. Práve od dnešného dňa totiž začínajú platiť tvrdšie tresty za priestupky na cestách. Prísnejšie sa bude posudzovať prekročenie rýchlosti, ale aj telefonovanie počas jazdy.

Ak si pozrieme presné znenie novely zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, zistíme, že medzi porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom je teraz zaradené držanie a obsluhovanie telefónu bez systému handsfree počas šoférovania vozidla. Horná hranica pokút v blokovom konaní stúpne zo 100 na 150 eur, v prípade správneho konania to bude namiesto 200 až 300 eur. To nie je všetko – po novom je možné za tento priestupok uložiť zákaz činnosti, porušenie sa bude rátať medzi 3 závažné priestupky počas 12 mesiacov.

Ak sadáte za volant, najlepšie je vložiť smartfón do držiaku, takto vás nebude pokúšať v ňom skrolovať. Dnešné smartfóny pritom umožňujú ľahko prejsť na handsfree režim, stačí si počas telefonovania zapnúť reproduktor. Ide teda o naozajstnú nezodpovednosť každého, kto telefonuje, alebo sa „hrá“ s mobilom počas jazdy. Pre majiteľov iPhonov je skvelou možnosťou využiť niektorý z MagSafe držiakov, 8 rôznych modelov sme vám nedávno predstavili v našom článku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj v prípade, že nemáte zariadenie, ktoré podporuje magnetický systém, dokážete si nájsť množstvo šikovných gadgetov. Doporučiť vám môžeme univerzálny držiak FIXED FIX3, ktorý sa dá roztiahnuť až do veľkosti 90 mm. Minimálne rozpätie je 60 mm. Prichytenie je vďaka 80 mm dlhému ramenu na sklo veľmi jednoduché.

 

Vybrať si môžete aj elegantný magnetický držiak Swissten S-Grip AV-M8. Je vybavený štyrmi silnými magnetmi pre lepšie zabezpečenie telefónu. Pogumovaný povrch držiaka ochráni váš smartfón pred poškriabaním a zamedzí možnosti sklzu telefónu.

 

Kombinovaný držiak Baseus Light Electric sa postará o 15 W bezdrôtové nabíjanie. Pasuje pre mobily so šírkou 70 až 100 mm, jeho umiestnenie je jednoduché a pevné. IR pohybový senzor deteguje vaše zariadenie – automaticky otvorí a následne uzamkne držiak s telefónom. S 360° otočným kĺbom ľahko nájdete správnu pozíciu pre navigáciu.

 

Zdroj