Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Od dnes je na HBO GO dostupný akčný film Mortal Kombat

Od dnes je na HBO GO dostupný akčný film Mortal Kombat
Zdroj | Forbes
Michal Spiegel
Od dnes je na HBO GO dostupný akčný film Mortal Kombat
Zdroj | Forbes
Zdroj | Forbes

Od dnešného dňa si môžete na HBO GO pozrieť film podľa kultovej videohry – Mortal Kombat. Ide o najnovšie filmové spracovanie tohto bojového titulu.

Hra Mortal Kombat vyšla ešte v roku 1992 a spôsobila menšiu revolúciu. Išlo o prvý titul s brutálnym duelovým bojom. Nasledovalo veľké množstvo pokračovaní a tiež filmových či seriálových spracovaní v 90. rokoch a neskôr aj v novom tisícročí. Hry vychádzajú do dnešného dňa a tento rok sme sa dočkali aj ďalšieho filmového spracovania.

https://www.youtube.com/watch?v=7bljdLK9qUQ

Pozrite si

Čo všetko vieme o novom Matrixe a kedy si ho pozrieme?

Príbeh sleduje bojovníka MMA, Colea, ktorý je zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil.

V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je ako inak osud celého vesmíru.

Pozrite si

Aké hračky a autá je možné vidieť v poslednej Bondovke?

Film dostal rating R, čo znamená, že o brutálne scény nebude núdza. Podobne ako videohra, aj film ponúka tzv. „finish him“ zábery, ktorými sa videohra preslávila.

Napriek vysokým očakávaniam si film po tohtoročnej premiére odniesol skôr priemerné hodnotenia. Kým úvod filmu pôsobí výborne, zvyšok pôsobí nezaujímavo a niekedy až nudne, čo by sa pri akčných filmoch stávať rozhodne nemalo. Na druhej strane, ak obľubujete bojové a akčné filmy, určite mu dajte šancu.