Očkovanie bez registrácie pokračuje, na týchto miestach aj s výjazdmi

Ministerstvo zdravotníctva SR napokon predĺžilo kampaň, počas ktorej sa je prakticky na celom území Slovenskej republiky možné zaočkovať aj bez predchádzajúcej registrácie. Zároveň zverejnilo aj aktualizovaný zoznam obcí, v ktorých bude až do Vianoc prebiehať očkovanie výjazdovou službou.

Podobne ako počas minulého týždňa, aj tento týždeň sa môžete dať v desiatkach očkovacích centier po celom Slovensku nechať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 aj bez registrácie. Ak ale nechcete stáť v rade, ministerstvo naďalej odporúča registráciu na webe korona.gov.sk.

Zoznam očkovacích centier sa oproti minulému týždňu mierne upravil a úplne nový je zoznam obcí, v ktorých prebieha tzv. výjazdové očkovanie. Tieto zoznamy sme pre vás tentokrát spojili do jednej prehľadnej mapy, kde má očkovanie detí, dospelých a výjazdové očkovanie samostatnú vrstvu. Tie, ktoré nepotrebujete vidieť, si môžete pre zlepšenie prehľadnosti mapy vypnúť.

Mapu očkovacích centier si môžete otvoriť aj v novom tabe/aplikácii Mapy.

V poznámke pri každom očkovacom centre vyznačenom na mape nájdete odkaz na aktuálne platný rozpis termínov, v ktorých sa môžete prísť zaočkovať aj bez predošlej registrácie. Aktuálne sú termíny platné do 24.decembra 2021.

Termíny sa môžu meniť, preto vám ich odporúčame skontrolovať aj tesne pred odchodom do očkovacieho centra. Ministerstvo taktiež upozorňuje, že počet vakcín pre osoby bez registrácie je obmedzený.

ZdrojMZSR

Komentáre k článku