Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Očakávaný herný hit za rohom, beta verzia nového Call of Duty má dátum štartu

Očakávaný herný hit za rohom, beta verzia nového Call of Duty má dátum štartu
Zdroj | Activision
Stanislav Vinc
Očakávaný herný hit za rohom, beta verzia nového Call of Duty má dátum štartu
Zdroj | Activision
Zdroj | Activision

Podséria Modern Warfare jednej z najpredávanejších akčných videoherných sérií dostane tento rok očakávané pokračovanie, čomu už tradične bude predchádzať aj verejné beta testovanie jej multiplayerového režimu. Ak máte PlayStation, máte šťastie.

Tí, ktorí si predobjednajú nové Call of Duty: Modern Warfare II a zároveň vlastnia hernú konzolu PlayStation 4 alebo PlayStation 5, si beta verziu nového dielu zahrajú už budúci mesiac, konkrétne 16. a 17. septembra. Hráči na herných konzolách Xbox a počítači si počkajú o týždeň dlhšie.

  • Prvý týždeň – Exkluzívne pre PlayStation
    • 16-17. september: Skorší prístup s predobjednávkou
    • 18-20. september: Otvorená beta pre všetkých
  • Druhý týždeň – PlayStation, Xbox, PC aj s funkciou crossplay
    • 22-23. september: Skorší prístup s predobjednávkou
    • 24-26. september: Otvorená beta pre všetkých
Obsah pokračuje pod reklamou

Súčasťou beta testovania bude aj nová mapa, ktorú Activision predviedol hráčom na turnaji Call of Duty League Championship (CDL Champs). Ide o mapu Marina Bay Grand Prix vymodelovanú podľa mestského okruhu v Singapure, kde sa počas víkendu na prelome septembra a októbra bude konať aj Veľká cena Singapuru vo Formule 1.

V novom dieli, ktorý logicky nadväzuje na diel Modern Warfare z roku 2019, sa pozrieme na tím zvaný Task Force 141, ktorý sa bude musieť postarať o neutralizáciu teroristickej skupiny pripravujúcej útok na Spojené štáty. V hre sa opäť objavia postavy ako Price, Ghost, Soap, Gaz či Laswell, ale aj nové tváre, na čele ktorých má stáť plukovník mexických špeciálnych jednotiek, Alejandro Vargas.

Prvý pohľad na nové Call of Duty: Modern Warfare II nám štúdio poskytlo začiatkom leta, kedy vydalo vôbec prvý reálny gameplay z hry zachytávajúci misiu odohrávajúcu sa na ropnej plošine v Mexickom zálive.

Aktuálna agresia Ruska na Ukrajine, ako aj ďalšie vojenské útoky a napätie v iných kútoch sveta, rozhodne videohrám s touto tematikou nepomáhajú. Dôkazom toho je najmä prepad počtu aktívnych hráčov zo 150 miliónov k marcu 2021 na 94 miliónov k minulému mesiacu. Podpísať sa pod to mohlo samozrejme aj uvoľnenie protipandemických opatrení, čo pocítil aj Microsoft pri medziročnom poklese príjmov z videoherného biznisu o 7 %.