Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 4.2.2022

Obrovský 77" (195 cm) OLED televízor LG kúpite o takmer 50 % lacnejšie

Obrovský 77" (195 cm) OLED televízor LG kúpite o takmer 50 % lacnejšie
Zdroj | LG
Števo Porubský
Obrovský 77" (195 cm) OLED televízor LG kúpite o takmer 50 % lacnejšie
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Televízor je jedna z vecí, ktorú meníme v domácnosti azda najmenej často. Ak ale už príde ten čas, človek chce čosi poriadne. Súčasný trend je jasný – OLED a čím väčší, tým lepší. Hoci to nie je možné generalizovať, v mnohých prípadoch to platí. Na väčšom displeji sú filmy akési lepšie, človek sa cíti viac ako v kine. Možno vás tak poteší 77″ obor od LG s takmer 50 % zľavou!

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Pozrite si

Toto nie je pre každého! 2,54-metrová telka Hisense s vyše 50 % zľavou

Zdroj | LG

LG tento rok predstavilo novú sériu OLED televízorov a tak tá minuloročná ide s cenami dole. Základná séria A1 síce nevyniká bohatosťou výbavy, no potrebný základ ponúka. Tešiť sa tak môžete na 4K Ultra HD rozlíšenie – 3 840 x 2 160 px. O chod sa stará 4-jadrový procesor α7 štvrtej generácie. Samozrejmosťou je podpora umelej inteligencie, AI ThinQ, ktorá upravuje obraz i zvuk.

Displej nie je hocijaký, už v základe totiž ponúka podporu pre Dolby Vision IQ, nechýba ani HDR10 Pro či Filmmaker režim. Displej má ponúknuť 100 % pokrytie DCI-P3 spektra. Škoda však, že v tejto triede OLED televízorov nie je ešte 100 Hz panel štandardom. Tento má 50 Hz frekvenciu.

Zdroj | LG

Hráčov určite poteší prítomnosť HDMI 2.1, ale aj podpora štandardov ALLM či eARC. Nechýba ani optimalizátor hier. Športových fanúšikov zas poteší nielen režim šport, ale aj športové upozornenia, ktoré vás budú informovať o zaujímavých okamihoch pred zápasom, počas neho aj po ňom.

Len so zvukom budete musieť čosi spraviť, 2x 10 W výkon je na filmy, hry či šport málo. Ani 3 HDMI porty nie sú veľa, no na pripojenie konzoly, set-top-boxu a audio sústavy postačia. Televízor ale podporuje Dolby Atmos zvuk. To ale neznamená, že ho dokáže reprodukovať zo zabudovaných reproduktorov.

Zdroj | LG

Samozrejmosťou je jednoduché rozhranie webOS 6.0 systému s LG ThinQ, ale aj diaľkový ovládač Magic Remote. Mimochodom, ak neviete ako by 77″ (195 cm) obor vyzeral vo vašej miestnosti, skúste mobilnú AR appku LG TV AR Experience. Televízor má totiž rozmery 1,7 x 0,99 m!

Takmer dvojmetrový obor môže byť váš s cenou o 47 % nižšou ako sa predával minulý rok pri príchode na trh. Ďalším plusom je, že je to azda jediný obor s OLED displejom, ktorý kúpite pod 2 000 €.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Ak by ste chceli čosi menšie, v tejto sérii má LG aj 65″ model:

 

Ale aj 55″ model:

 

A dokonca aj menší 48″ model:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.