Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Oakley Radar Pace - smart okuliare s Intelom

Oakley Radar Pace - smart okuliare s Intelom
Zdroj | Oakley
Michal Spiegel
Oakley Radar Pace - smart okuliare s Intelom
Zdroj | Oakley
Zdroj | Oakley

Známy výrobca Oakley sa rozhodol, že neostane iba pri klasických slnečných UV okuliaroch, ale pokúsi sa o predaj síce drahých, no technologicky premakaných okuliarov Oakley Radar Pace.

Pozrite si

Garmin predstavil smart cyklistické okuliare Varia Vision

Firma Oakley sa už v minulosti venovala smart lyžiarskym okuliarom, takže bolo len otázkou času, kedy prejde na klasické slnečné. Poďme sa teda pozrieť, čo okuliare za takmer 500 dolárov dokážu.

V prvom rade sa jedná o osobného trénera, ktorý je zabudovaný v podobe systému do okuliarov. Nielenže vám okuliare vytvoria vlastný tréningový program, ale budú vás aj trénovať.

Celý systém okuliarov je poháňaný Intelom.

Okuliare zbierajú vaše športové dáta a bezplatná smartfón aplikácia Radar Pace ich vyhodnocuje. Zároveň vás zabudovaná asistentka hlasovo trénuje a oznamuje vám hlavné dáta, či motivačné informácie.

Okuliare sa dajú spárovať s okolitými senzormi typu meranie rýchlosti, kadencie, vzdialenosti, času atď. Tieto senzori väčšinou nájdete v každom smartfóne, takže si nemusíte dokupovať žiadne špeciálne príslušenstvo.

Vo vnútri však nájdete už zabudované senzory akcelerometra, gyroskopu, tlakomeru, vlhkosti a senzor priblíženia.

Zdroj | Oakley
Pozrite si

Oakley Airwave: Také nie úplne bežné lyžiarske okuliare

Dizajnovo vyzerajú perfektne a futuristicky. Zabudované slúchadlá síce môžu pôsobiť trochu rušivo, no zvyšnému dizajnu nie je čo vytknúť.

Okuliare si spárujete cez telefón a môžete cez okuliare nie iba volať, ale aj počúvať hudbu. Ovládanie pritom prebieha na základe dotykovej plochy.

Zabudovaný mikrofón zároveň súži na hlasové ovládanie funkcií okuliarov. Zároveň sú Oakley Radar Pace nárazu-odolné a vode-odolné pod certifikátom IPX5.

Zdroj | Oakley

UV sklá okuliarov si môžete meniť podľa potreby a počasia. UV kvalita je už pri Oakley skôr samozrejmosťou, keďže sa jedná o známu značku kvalitných okuliarov. Okuliare sa nabíjajú cez USB port.

Ako bolo spomenuté na začiatku, cena nie je najmenšia, no pre bežcov, alebo cyklistov je to zaujímavý kus technológie. Okuliare sa predávajú už teraz za cenu 449 dolárov.

Pozrite si

Level – okuliare namiesto smart hodiniek?

Zdroj