Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NVIDIA využije umelú inteligenciu na zlepšenie videohovorov

NVIDIA využije umelú inteligenciu na zlepšenie videohovorov
Zdroj | NVIDIA
Michal Spiegel
NVIDIA využije umelú inteligenciu na zlepšenie videohovorov
Zdroj | NVIDIA
Zdroj | NVIDIA

Umelá inteligencia sa dá využiť v mnohých odvetviach. Spoločnosť NVIDIA sa rozhodla, že využije svoje znalosti v tejto oblasti a vylepší umelou inteligenciou videohovory.

Konkrétne ide o platformu NVIDIA Maxine, ktorá by mala dokázať zlepšiť kvalitu streamovania videa a využiť nástroje umelej inteligencie na zlepšenie rozlíšenia. Takéto vylepšenie sa hodí v časoch ako sú tieto, kedy čoraz viac ľudí musí využívať nástroje na online komunikáciu a video meetingy. Podľa údajov spoločnosti dochádza každý deň k viac ako 30 miliónom online meetingov.

Pozrite si

NVIDIA ohlásila Omniverse – „matrix“ pre inžinierov

Tieto meetingy fungujú najčastejšie cez populárne aplikácie ako Microsoft Teams, Skype či Zoom, no niekedy dochádza k výpadkom, spomaleniam či zlej kvalite obrazu a zvuku. Platforma NVIDIA Maxine chce tieto nedostatky odstrániť pomocou umelej inteligencie.

AI efekty disponujú funkciami ako super rozlíšenie, korekcia pohľadu, potlačenie šumu a ďalšie. Funkcia korekcie pohľadu tak napríklad bude simulovať očný kontakt.

Maxine využíva cloudové funkcie na vylepšenie videa. Výhodou tak je, že nie je potrebný žiadny doplnkový hardvér. Jednotlivé firmy tiež budú vedieť do platformy pridávať svoje funkcie. Príkladom je výber avatarov alebo sledovanie rečníka pokiaľ sa pohybuje po miestnosti.

Platforma by si mala poradiť aj s problémom s kvalitou signálu a oneskorením, keďže dokáže prispôsobiť možnosti videa na základe aktuálnej prevádzky.

Zdroj | NVIDIA
Pozrite si

NVIDIA predstavila karty GeForce RTX série 30, zvláda hry v 8K UHD rozlíšení

Niektoré z funkcií dokážu nástroje využiť na menšiu spotrebu dát a tým pádom zrýchlenie videohovorov.

NVIDIA Maxine platforma je v rámci early-access dostupná pre softvérových partnerov, vývojárov pracujúcich s umelou inteligenciou, start-upy a tiež výrobcov audio a video-aplikácií.

Zdroj