NVIDIA SHIELD TV prekvapuje dĺžkou podpory, dostáva Android 9 Pie

ZDROJ | NVIDIA

NVIDIA ide proti prúdu a aj po (vo svete Androidu) neuveriteľných štyroch rokoch od vydania aktualizuje multimediálnu krabičku NVIDIA SHIELD TV na nový Android 9 Pie.

NVIDIA SHIELDTV uzrela svetlo sveta ešte v máji roku 2015, kedy prišla na trh s operačným systémom Android TV vo verzii 5.1. Od tej doby už dostala štyri kmeňové aktualizácie, čím sa z nej stáva pravdepodobne najdlhšie podporovaný hardvér s operačným systémom Android. Aktualizácia Software Experience Upgrade 8.0 prináša nálož zaujímavých noviniek.

Novinky v používateľskom prostredí nie sú okamžite viditeľné, keďže hlavné menu prešlo aktualizáciou takmer bez zmeny. Zmeny sú však okamžite viditeľné po vstupe do nastavení, ktoré sú po novom rozdelené do prehľadnejších kategórií. Hlavnú novinku nájdeme v nastaveniach obrazu, kde pribudla nová možnosť “Match content color space” určená pre majiteľov televízorov s podporou HDR. Funkcia automaticky prepína režimy pre vernejšie zobrazenie farieb podľa aktuálne spusteného obsahu.

Prihlasovanie do služieb a vypisovanie textových polí má uľahčiť funkcia “Autofill with Google”, ktorá dokáže preniesť prihlasovcie údaje z okolitých zariadení. Prepracovaný nastavovací proces okrem toho umožní zadávať prihlasovacie údaje alebo heslá na Wi-Fi siete cez smartfón.

Čo sa týka aplikácií tretích strán, nový dizajn priniesla aplikácia Hulu, ktorá však oficiálne nie je dostupná na našom území. Viac poteší aktualizácia aplikácie Netflix, ktorá konečne podporuje priestorové ozvučenie Dolby Digital Plus 5.1 s dátovým tokom 640 Kb/s.

Pozrite siNVIDIA GeForce RTX 2060 – ray-tracing už aj v cenovo dostupnej karte

Aplikácia Amazon Prime Video sa dočkala možnosti prenosu videa zo smartfónu a tabletu do zariadenia SHIELD TV v rozlíšení 4K UHD a aplikácia Twitch zas nového používateľského prostredia a možnosti používania četu aj na obrazovke televízora. Do ponuky okrem toho pribudli aplikácie Bravo a E!, ako aj nová hra SiNKR 2.

Aktualizácia SHIELD Software Experience Upgrade 8.0 je už dostupná pre všetkých majiteľov zariadenia NVIDIA SHIELD TV. Čoskoro by sme sa mali taktiež dočkať predstavenia revízie tohto zariadenia, ktorá už prešla schvaľovacím procesom úradov aj s najnovšou aktualizáciou Android 9 Pie. Predstavenie je tak už iba otázkou času, pričom revízia by mala priniesť najmä nový čipset s nižšou spotrebou energie, ktorý využíva aj nové Nintendo Switch Lite.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku