NVIDIA SHIELD TV oslavuje 20. softvérové výročie bohatou aktualizáciou

NVIDIA vydala už 20. aktualizáciu pre NVIDIA SHIELD TV, ktorá okrem iného prináša možnosť hlasového chatu a vracia späť funkciu NVIDIA Share pre tvorbu nahrávok a snímok obrazovky.

Aktualizácia NVIDIA SHIELD Software Experience Upgrade 7.1 prináša v prvom rade veľmi žiadanú hlasovú komunikáciu v hrách použitím 3,5-mm konektoru na ovládači SHIELD Controller. Hráči populárnych hier ako Fortnite a PUBG sa tak konečne budú môcť spojiť s ostatnými hráčmi aj hlasovo.

Aktualizácie tiež vylepšuje presnosť myši, prináša klávesové skratky a špeciálnu sekciu „Keyboard & Mouse“, ktorá obsahuje herné tituly vyladené pre hranie s klávesnicou a myšou. Celkové ovládanie systému uľahčí celkom nová mobilná aplikácia NVIDIA SHIELD TV pre iOSAndroid.

ZDROJ | NVIDIA

Nová aplikácia umožňuje ovládanie systému pomocou virtuálneho touchpadu a klasického D-padu, no zároveň umožňuje jednoduchšie písanie pomocou virtuálnej klávesnice. Zadávanie používateľských mien a hesiel tak bude podstatne jednoduchšie, než pomalé vyťukávanie písmen na televíznej obrazovke.

Pozrite siNVIDIA SHIELD TV 2017 – miniatúrne centrum zábavy k akémukoľvek TV

Do systému sa tiež vracia funkcia NVIDIA Share, ktorú je však najprv potrebné aktivovať v systémových nastaveniach. Používatelia následne môžu pomocou dlhého podržania domovského tlačidla vytvárať snímky obrazovky a krátke nahrávky z hier.

Pre SHIELD Pro a SHIELD 2015 pribudla funkcia „Vypnutie“ do Rýchleho nastavenia a pre okamžité uspanie SHIELDu pribudla skratka rýchleho stlačenia tlačidla Domov + Späť. Majiteľov podporovaných monitorov a televízorov tiež poteší podpora pre 120Hz režim.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku