Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NVIDIA predstavuje 360 Hz displej určený pre hráčov

NVIDIA predstavuje 360 Hz displej určený pre hráčov
Zdroj | ASUS
Števo Porubský
NVIDIA predstavuje 360 Hz displej určený pre hráčov
Zdroj | ASUS
Zdroj | ASUS

NVIDIA vylepšila technológiu G-SYNC, vďaka ktorej sú výrobcovia tretích strán schopní vyrábať displeje s až 360 Hz obnovovacou frekvenciou. Takéto displeje budú patriť jednoznačne k najrýchlejším displejom na svete. Lastovičkou, ktorá prinesie leto, je ASUS ROG monitor práve s 360 Hz frekvenciou.

NVIDIA a ASUS predstavili novinku počas výstavy CES 2020 v americkom Las Vegas. Novinka ASUS ROG Swift 360Hz je prvým monitorom na svete s 360 Hz obnovovacou frekvenciou, čo predstavuje 2,8 milisekundy. Tú je displej schopný vytvárať vďaka technológii NVIDIA G-SYNC a, samozrejme, výkonnou grafikou.

O displej samotný sa postarala spoločnosť AU Optronics. Displej má 24,5″ uhlopriečku a rozlíšenie 1 920 x 1 080 px. To v dnešnej dobe nie je žiadny zázrak a do popredia sa dostávajú QHD alebo 4K UHD displeje aj v hráčskom svete, pri takej obnovovacej frekvencii by bolo 4K UHD možno už poriadny oriešok aj pre grafiku.

Zdroj | ASUS

Kým pred rokom sa hráči tešili s rastu 144 Hz a 240 Hz displejov, tento rok to budú 360 Hz displeje. Tie majú prispieť k hlavne plynulejším scénam a teda i lepšej hrateľnosti hlavne v akčných hrách.

Novinka sa má na trh dostať ešte tento rok. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe. S najväčšou pravdepodobnosťou s podobnými displejmi príde aj Acer, Dell, HP, Lenovo či Razer ako jedni z najväčších výrobcov hráčskych počítačov a periférií.

Zdroj | ASUS
Zdroj