Reklama

nVidia GeForce GTX 480M: špičkový herný výkon pre notebooky

Marek Šimunek

Už dávnejšie sa v internetovom svete venovanom hardvéru objavili informácie o tom, že spoločnosť nVidia chystá uvedenie vysoko-výkonnej grafickej karty určenej pre notebooky. Očakávania sa naplnili a 25. mája nVidia prestavila najrýchlejšiu grafickú kartu s označením GeForce GTX 480M.

nvidia geforce gtx480M

Vývoj grafických kariet a ich výkon napreduje míľovými krokmi. Svedčí o tom aj najnovšie „dieťatko“ vytvorené spoločnosťou nVidia. Nová grafická karta GeForce GTX 480M je prvou grafickou kartou od nVidie podporujúcou štandard DirectX 11. Podľa vyjadrení spoločnosti je GTX 480M tým pravým pre všetkých fanúšikov mobilného výkonu. Novinka by mala poskytovať až 5-násobne vyšší výkon ako konkurenčné grafické karty rovnakého zamerania. Pri dekódovaní videa môže byť GTX 480M dokonca až 10-násobne výkonnejšia ako súčasné karty, najmä vďaka novej architektúre CUDA a OpenCL. GeForce GTX 480M bude mať v sebe 352 CUDA jadier s taktom 850 MHz a výkon 897 GFLOPS. Pamäte GDDR5 využívajú 256 bitovú zbernicu s taktom 1 200 MHz čo znamená priepustnosť 76,8 GB/s.

nvidia geforce gtx480M

Vďaka novej grafickej karte GTX 480M budú môcť výrobcovia svoje herné notebooky vybaviť ešte výkonnejším hardvérom a stanoviť tak nové hranice výkonu herných notebookov. Okrem vysokého herného potenciálu prináša GTX 480M aj technológie, ktoré by ste u iných grafických kariet hľadali márne. Patrí sem najmä nVidia 3D Vision pre neopakovateľné herné zážitky v 3D režime alebo technológia nVidia PhysX, ktorá pridá hrám dynamiku a dodá im život. Na trh by sa nová karta GeForce GTX 480M mala dostať v priebehu júna tohto roku. Cenu výrobca nezverejnil.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.