Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

nubia si chce udržať prvé miesto v AnTuTu. Ukázala vylepšený REDMAGIC 7S Pro

nubia si chce udržať prvé miesto v AnTuTu. Ukázala vylepšený REDMAGIC 7S Pro
Zdroj | nubia
Michal Sobek
nubia si chce udržať prvé miesto v AnTuTu. Ukázala vylepšený REDMAGIC 7S Pro
Zdroj | nubia
Zdroj | nubia

Spoločnosť nubia, ktorý vyrába herné smartfóny značky REDMAGIC sa opäť činila. Vylepšená série 7S prichádza s aktuálne najvýkonnejším procesorom s cieľom opäť ovládnuť AnTuTu.

Pozrite si

Bude mať AnTuTu nového kráľa? REDMAGIC 7 Pro mieri na globálne trhy

Vieme, že aktuálne rebríčku AnTuTu už tri mesiace kraľuje smartfón REDMAGIC 7. Nastal tu však problém v tom, že Qualcomm stihol predstaviť nový procesor Snapdragon 8+ Gen 1.

Zdroj | nubia

Aby nubia držala krok s dobou a nedovolia, aby sa na vrchol AnTuTu dostal iný smartfón, tak sa rozhodla predstaviť vylepšenú sériu smartfónov označených ako REDMAGIC 7S a 7S Pro.

Dizajnovo novinky vychádzajú zo série REDMAGIC 7. Sklo z oboch strán a medzi nimi hliníkový rám. Najväčšie zmeny sa teda týkajú procesora a systému chladenia. Vo vnútri sa nachádza teda Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. To znamená 10-percentné navýšenie výkonu. Procesoru sekunduje minimálne 8 GB RAM, ale táto hodnota sa môže vyšplhať až na 18 GB RAM.

Pozrite si

Na trh mieria nové herné delá, ktoré môžu v AnTuTu zamiešať karty

Tento neskutočný výkon treba efektívne chladiť, preto nubia prichádza s technológiou Ice 10.0 Cooling System. Je o 4 dB tichší ako predchodca a pritom poskytuje o 16 % zvýšenie prietoku vzduchu. Turboventilátor môže dosiahnuť až 20 000 ot./min.

Zdroj | nubia

Oba modely majú zhodný displej. Ide o 6,8-palcový AMOLED panel s Full HD rozlíšením (2 400 x 1 080 pixelov), pričom základný model ponúka 165-hertzovú obnovovaciu frekvenciu a Pro model „len“ 120-hertzovú, ale za to má vyššiu snímkovaciu frekvenciu (720 Hz vs. 960 Hz).

Rozdiel nájdeme aj v umiestnení prednej selfie kamery s rozlíšením 8 Mpx. Základný REDMAGIC 7S ju implementoval do horného rámčeku, ale Pro model ju má rovno pod displejom.

Pozrite si

ASUS opäť víri vody v segmente herných smartfónov. ROG Phone 6 je skutočný kráľ

Čo sa týka zadnej konfigurácie fotoaparátov, tak tieto modely sú zhodné, ale určite nebudú patriť medzi súčasnú fotošpičku. Nachádza sa tu trojica fotoaparátov v zložení 64-megapixelový hlavný snímač, 8-megapixelový ultraširokouhlý senzor a 2-megapixlové makro.

Na palube nechýba Android 12 s nadstavbou REDMAGIC 5.5. Prekvapí aj audio konektor, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC aj stereo reproduktory. Nebol by to správny herný smartfón, keby nemal herné tlačidlá a RGB podsvietenie.

REDMAGIC 7S má 4 500 mAh batériu s výkonom nabíjania na úrovni 120 W. Pro model má rovných 5 000 mAh a došlo aj k navýšeniu nabíjacieho výkonu na 135 W. Adaptér sa pri oboch kúskoch nachádza v balení.

Zdroj | nubia

Do predaja príde viacero verzií, ale oba smartfóny si je možné predobjednať v Číne od 11. júla, predaj sa začne 15. júla. A teraz k cenám. Základný model REDMAGIC 7S 8+128 GB sa predáva v prepočte za 590 eur a 12+256 GB za 700 eur.

REDMAGIC 7S Pro začína na konfigurácii 12+256 GB za cenu 765 eur. Vrcholná verzia 18 GB/1 TB bude k dispozícii neskôr za 1 100 eur. Existuje aj špeciálna Bumblebee Transformers edition 16+512GB za 950 eur.

Nebojte sa, spoločnosť nubia má v pláne model REDMAGIC 7S Pro uviesť aj na globálny trh. O základnom modeli zatiaľ nepadla reč. Udeje sa tak už 26. júla a cenu zverejní spolu s odhalením.