Nový Xbox budete môcť čoskoro ovládať aj ovládačom od televízora

Spoločnosť Microsoft začína testovať novú funkciu, ktorú zavedie do svojich najnovších konzol Xbox Series X a Series S. Pomocou ovládača od televízora sa budete môcť posúvať po hlavnom paneli konzoly.

Pozrite siXbox Series X – ohromí vás najvýkonnejšia konzola po týždni?

Hovoríme o testovaní funkcie HDMI-CEC. Tá umožňuje diaľkovým ovládačom od televízora čiastočne ovládať prostredie konzoly Xbox. Napríklad prechádzať po hlavnom paneli Xbox a ovládať streamovacie aplikácie.

Aj keď súčasné konzoly už majú niektoré funkcie HDMI-CEC, napríklad ovládanie hlasitosti televízora alebo ovládať jeho zapínanie/vypínanie, nová funkcia umožňuje ovládať streamovacie služby pohodlne ovládačom od vášho televízora. Podporované sú Netflix, Twitch, YouTube a mnoho ďalších.

Nové funkcie obsahujú tiež možnosť prepnúť vstup na Xbox stlačením tlačidla na Xbox ovládači. Sú to všetko praktické veci, takže ovládač od Xboxu budete využívať priamo len na hranie hier, zatiaľ čo ten od televízora bude suplovať všetky jeho ostatné funkcie, vrátane ovládania sledovaného obsahu.

Táto funkcia je aktuálne dostupná iba testerom. Nájdete ju v časti nastavenia HDMI-CEC na ovládacom paneli Xboxu. V nasledujúcich mesiacoch očakávame jej plné spustenie pre všetky aktuálne konzoly Xbox Series X a Series S. Okrem toho Microsoft testuje pre Xbox aj novú verziu prehliadača Edge, nočný režim a vylepšený firmvér.

Nových konzol od Microsoftu sa predalo globálne okolo 7 miliónov kusov. Na PlayStation 5 však stále stráca. Tej sa predalo už vyše 10 miliónov kusov. Predaje zbrzdil nedostatok čipov.

Pozrite siAko sa darí predajom next-gen herných konzol?

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku