Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Windows 12 už o dva roky? Microsoft opäť mení taktiku

Windows 12 už o dva roky? Microsoft opäť mení taktiku
Zdroj | Windows
Tomáš Šmidák
Windows 12 už o dva roky? Microsoft opäť mení taktiku
Zdroj | Windows
Zdroj | Windows

Windows 12 by mal pravdepodobne prísť už v roku 2024. Na Windows 11 príde už v priebehu niekoľkých mesiacov veľká aktualizácia.

Microsoft pôvodne vydával novú verziu operačného systému Windows každé tri roky. S príchodom Windows 10 v roku 2015 však oznámil, mení svoju taktiku, nakoľko by chcel Windows poňať viac ako službu než produkt.

Namiesto veľkej aktualizácie každé tri roky, mali používatelia dostať dve menšie aktualizácie dvakrát do roka. Jeden zo zamestnancov spoločnosti tvrdil, že Windows 10 bude úplne posledný Windows. Ako však už dnes vieme, nebol.

Zdroj | Microsoft

S príchodom Windows 11 Microsoft pravdepodobne opäť zmenil plány a nová verzia systému bude opäť vychádzať na trojročnej báze. Neupúšťa však ani od konceptu ročných aktualizácií.

Pozrite si

Xiaomi uviedlo tablet s Windows 11. Konkurencia pre Microsoft Surface?

Už v najbližších mesiacoch je plánovaný veľká aktualizácia s označením 22H2. Ten by mal priniesť uhladenejší vizuál, prepracovanejšieho správcu úloh, vylepšené funkcie na sústredenie a tiež nové možnosti panelu úloh.

Zdroj | Microsoft

Podobne veľká aktualizácia s názvom 23H2 mala prísť aj v roku 2023. Podľa dostupných informácií ju však Microsoft odložil a aktuálne sa sústreďuje na vývoj novej verzie operačného systému. Nakoľko Windows 11 vyšiel v roku 2021, novinky by sme sa, s ohľadom na trojročný plán, mali dočkať v 2024.

 

 

Zdroj