Nový Samsung Galaxy S20 TE sa stane súčasťou výbavy ozbrojených síl

ZDROJ | Samsung

Samsung nečakane rozšíril sériu smartfónov Galaxy S20 o tzv. Tactical Edition verziu tohto smartfónu. K obrnenému telu novej verzie pridáva aj špeciálne funkcie určené pre nasadenie do prvej línie ozbrojených síl.

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition (TE) je na mieru ušitý pre americké ozbrojené zložky a silové orgány ministerstva obrany Spojených štátov. Vojakom má pomôcť v pohybe v teréne aj pri úplnej strate spojenia.

Smartfón prešiel úpravou od úplných základov. Jeho súčasťou sa stala architektúra DualDAR pre dvojvrstvové šifrovanie dát podľa bezpečnostných štandardov neslávne známej agentúry NSA. K dátam v smartfóne sa tak útočníci nedostanú ani v prípade, že by mali smartfón fyzicky v rukách.

ZDROJ | Samsung

Vďaka úpravám sa dokáže nový Galaxy S20 TE pripojiť k utajeným rádiovým vysielaniam a armádnym misijným systémom. Smartfónu nechýba podpora funkcií Private SIM, CBRS, 5G sietí a Wi-Fi 6, no v prípade potreby dokáže smartfón jediným dotykom na obrazovke všetky bezdrôtové prístupy deaktivovať a zostať tak v utajení pred nepriateľskými radarmi.

Pozrite siHonor X10 5G ponúkne nový čipset Kirin 820 v štýlovom dizajne s nízkou cenou

Špecialitou verzie TE je aj nočný režim, ktorý slúži na zapínanie a vypínanie obrazovky v prípadoch, kedy si operátor zariadenia nasadí okuliare s nočným videním. Samsung dokonca myslel aj na to, aby bolo smartfón možné bezpečne odomknúť pri jeho vodorovnom upevnení na hruď.

ZDROJ | Samsung

V útrobách smartfónu nájdeme rovnaký čipset Snapdragon 865, ako je tomu aj v prípade bežnej verzie. Špeciálne aplikácie ATAK, APASS, KILSWITCH a BATDOK sa môžu oprieť o 12 GB RAM a 64-bitový, 8-jadrový procesor. Špeciálnej verzii dokonca nechýba ani dokovacia funkcia Samsung DeX.

Pozrite siOvčiarsky pes od Boston Dynamics je realitou!

Nový Samsung Galaxy S20 TE bude „cez vybraných IT partnerov“ dostupný až v treťom kvartáli tohto roku. Smartfón však vo voľnom predaji s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy neuvidíme. Známa preto nie je ani jeho cena.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku