Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 2.1.2020

Nový rolovateľný OLED televízor od LG sa bude spúšťať zo stropu

Nový rolovateľný OLED televízor od LG sa bude spúšťať zo stropu
Zdroj | LG
Stanislav Vinc
Nový rolovateľný OLED televízor od LG sa bude spúšťať zo stropu
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG láka na technologickú výstavu CES 2020 predčasnými odhaleniami, na čele ktorých stojí nová generácia rolovateľného OLED televízora. Po rozrolovaní zo stropu ponúkne 65“ uhlopriečku a 4K UHD rozlíšenie.

Vlajkovou loďou obrazovej divízie spoločnosti LG na minuloročnej výstave CES 2019 bol nepochybne prvý rolovateľný OLED televízor LG SIGNATURE OLED TV R. Spoločnosť naň tento rok nadviaže vylepšenou verziou, ktorá už nebude zaberať takmer žiadne miesto v obývačke. Umiestnená totiž bude na strope.

Rolovateľný OLED televízor tak bude môcť ponúknuť 4K UHD rozlíšenie na 65“ uhlopriečke aj napriek tomu, že po vypnutí z obývačky prakticky zmizne. Zatiaľ nie je úplne známe, na akom mechanizme bude televízor postavený, no podľa všetkého nejde iba o opačne namontovaný minuloročný model.

Pozrite si

LG ukázalo zostavu monitorov pre rok 2020. Nechýba 38“ UltraWide model

Mechanizmus prvej generácie rolovateľného televízora bol totiž prispôsobený iba na rolovanie z pozemného podstavca, pričom ak by aj spoločnosť iba vymenila mechanizmus, pôvodný televízor by bol po zavesení na stop príliš vysoko. Ako sa s týmto problémom spoločnosť popasovala, uvidíme až budúci týždeň na výstave CES 2020 v Las Vegas. LG zatiaľ nový televízor neukázalo ani na ilustračných záberoch.

Spoločnosť plánuje na výstave predstaviť aj displeje špeciálne navrhnuté pre použitie v lietadlách. Konkrétne pôjde o priehľadný 55“ Full HD OLED displej a 65“ ohybný 4K UHD OLED displej navrhnutý pre súkromné kabíny v prvej triede. Pre interiéry automobilov budú zas určené rôzne varianty Plastic OLED displejov.

Zdroj | LG

Z kategórie obyčajnejších, i keď stále prémiových produktov, by sme na výstave mali vidieť aj 88“ 8K Cinematic Sound OLED displej s 11.2-kanálovým ozvučením. O dva palce menšiu uhlopriečku ponúkne interaktívny in-TOUCH displej pôsobiaci ako dotyková interaktívna tabuľa. Kolekciu noviniek dotvoria aktualizované OLED televízory vrátane ultratenkých Wallpaper OLED modelov.

Zdroj