Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový Range Rover Sport: dynamický, luxusný a po novom aj elektrický

Nový Range Rover Sport: dynamický, luxusný a po novom aj elektrický
Zdroj | Land Rover
Tomáš Šmidák
Nový Range Rover Sport: dynamický, luxusný a po novom aj elektrický
Zdroj | Land Rover
Zdroj | Land Rover

Predstavená bola nová generácia Range Roveru Sport. Okrem obvyklých vylepšení sa tiež dočkáme nových pohonných jednotiek vrátane čisto elektrického modelu.

Ak hľadáte na trhu veľké SUV so športovými jazdnými vlastnosťami, máte na výber niekoľko alternatív z Nemecka, Talianska či práve Veľkej Británie. Model RR Sport, je veľké luxusné vozidlo, ktoré by vám však malo dodať veľkú radosť z jazdy po meste aj na okreskách.

Zdroj | Land Rover

Nová generácia Range Rover Sport, by mala plynule prepájať športové a luxusné vozenie. Prichádza s dynamickejším dizajnom, ktorý je podporený lepšou aerodynamikou s koeficientom 0,29. Robustnejšie tvary mu zase pridávajú agresívnejší dizajn, ktorý pri tomto modeli oceníte. Vpredu nájdeme okrem modernejšej masky aj digitálne LED svetlá, ktoré sa vyznačujú výraznou grafikou denných svetiel.

Zdroj | Land Rover

Prepracovaná bola aj zadná strana auta. Po novom sú LED svetlá vzadu tenšie a elegantnejšie. Novinkou sú tiež 3D písmená Ranger Rover, ktoré sú osadené medzi svetlami. Vďaka tomuto detailu viete rýchlo rozlíšiť či ide o staršiu alebo novšiu generáciu modelu Sport.

Pozrite si

Nový Range Rover nám ukázal, ako má vyzerať luxusné SUV tohto storočia

Ničím nezaostáva ani interiér, ktorý bol prepracovanejší po stránke technológií aj dizajnu. Vnútri nájdete okrem odvetrávaných, vyhrievaných sedadiel s funkciou masáže aj audio sústavu s 29 reproduktormi a výkonom 1 430 W či set displejov.

Zdroj | Land Rover

Hlavný má veľkosť 13,1″ a digitálny kokpit má 13,7″. Systém tiež podporuje Apple Carplay a Android Auto. Pre vyšší komfort nabíjania sa v aute nachádza aj podložka na bezdrôtové nabíjanie s výkonom 15 W. Funkcie vo vozidle tiež môžete ovládať prostredníctvom hlasového asistenta Amazon Alexa.

Okrem komfortu sa myslelo aj na bezpečnosť posádky. Vo všetkých verziách preto nájdete funkciu núdzového brzdenia, 3D priestorový kamerový systém vrátane predných a zadných parkovacích senzorov, systém snímania hĺbky vody pri brodení, systém zobrazenia priestoru pred vozidlom, tempomat, systém monitorovania vodiča, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a systém rozpoznávania dopravných značiek.

Zdroj | Land Rover

Presuňme sa ale na motorizácie. K dispozícií bude niekoľko šesťvalcových zážihových a vznetových motorov. Vrcholom bude V8 Twin Turbo s výkonom 530 koní, ktorá vás vystrelí z 0-100 km/h za 4,5 s. K dispozícií tiež bude hybrid s výkonom 440 koní.

Pozrite si

Mercedes-Benz EQS – elektrická Trieda S prekvapí dojazdom a technológiami

Novinkou však bude plug-in-hybridná verzia P510e. Tá kombinuje benzínový šesťvalec s elektromotorom a batériou s kapacitou 38,2 kWh. Systémový výkon je 510 koní a čisto elektrický dojazd by mal byť na úrovni 88 km. V roku 2024 príde aj čisto elektrický model.

Zdroj | Land Rover

Pre jazdu v teréne budú k dispozícii systém All-Terrain Progres Control. Ten umožňuje vodičovi nastaviť si požadovanú rýchlosť a vybrať si zo štyroch dostupných nastavení úrovní komfortu pri jazde po nerovných povrchoch. Doplní ho tiež Systém Terrain Response 2, ktorý automaticky upraví celé auto na jazdu vo vami zvolenom teréne.