Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový monitor radu AGON od AOC má 4K i NVIDIA G-SYNC

Nový monitor radu AGON od AOC má 4K i NVIDIA G-SYNC
Zdroj | AOC
Viktor Šmidák
Nový monitor radu AGON od AOC má 4K i NVIDIA G-SYNC
Zdroj | AOC
Zdroj | AOC

Spoločnosť AOC myslí i na hráčov. Novinka AOC AGON AG271UG ako prvá ponúka rozlíšenie 4K Ultra HD rozlíšenie spolu s NVIDIA G-SYNC.

Zdroj | AOC

Moderné herné konzoly sú už schopné zvládať 4K Ultra HD rozlíšenie so snímkovou frekvenciou 60 FPS. Známy výrobca monitorov nechce zaostávať a jeho nový AOC AGON AG271UG zvláda takéto vysoké rozlíšenie podobne hravo.

Panel má 27-palcovú 60 Hz uhlopriečku s klasickým pomerom strán 16:9 a rozlíšením 3840 × 2160 bodov. Spoločnosť použila zobrazovaciu technológiu IPS, ktorá má okrem pekných  a hlbokých farieb zaručiť i možnosť pozerať sa na monitor takmer z každého uhlu, a to až 178°.

Pozrite si

AOC AGON sú nové zakrivené herné monitory

Zdroj | AOC

NVIDIA G-SYNC je technológia, ktorá synchronizuje obnovovaciu frekvenciu s kompatibilnou grafickou kartou NVIDIA. Táto kombinácia napomáha pri plynulosti počas hrania náročných hier.

Pri dlhých hodinách strávených za počítačom sa počíta i s istým nepohodlím. AOC AGON ale má pre svojich používateľov niekoľko vlastností, ktoré by ich pri hraní mali udržať čo najdlhšie.

Patrí sem stojan Ergo Dial, ktorý môže byť prispôsobený podľa potrieb či technológia Flicker Free, ktorá minimalizuje blikanie obrazovky. Funkcia Low Blue Light bráni škodlivému modrému svetlu, Shadow Control zas rozjasní tmavé miesta. Podsvietenie tu však nenájdeme.

Zdroj | AOC

Po stránke kompatibility monitor neprekvapí ale ani nesklame. Ponúka porty HDMI, DisplayPort, 4 USB vo verzii 3.0 i audio výstup a vstup pre mikrofón.

AOC AGON AG271UG bude dostupný v Európe už v apríli tohto roka. Cena 799 € je pomerne vysoká, no zarytí fanúšikovia značky nad ním budú určite premýšľať.