Nový modem Qualcommu zvláda v LTE sieti prenášať až 2 Gbit/s!

ZDROJ | HTC

Americký gigant na poli mobilných čipov dnes predstavil svoj najnovší prírastok do rodiny Snapdragonov. Nejde však o nový procesor, ale modem Snapdragon X24, ktorý je určený pre siete LTE. V nich má byť schopný prednášať dáta rýchlosťou až 2 Gbit/s!

Pozrite siV mobile budeme surfovať cez 1 Gbit/s, Qualcomm a Intel majú nové modemy

Hoci sa už nemôžeme dočkať sietí 5G, siete 4G, teda LTE a jej nadstavby tu budú ešte mnoho rokov. Navyše 5G nepríde zo dňa na deň, ale potrvá roky, kým ju operátori spustia aspoň na úrovni súčasných 3G alebo 4G sietí.

https://www.youtube.com/watch?v=8mGwmihvA5k

Práve preto výrobcovia stále hľadajú možnosti, ako z tých súčasných technológií dostať maximum. Snapdragon X24 je presne takým zariadením.

Je to prvý LTE modem, ktorý je vyrobený 7 nm FinFET výrobným procesom a podporuje štandard LTE Cat.20, teda prenosové rýchlosti 2 Gbit/s pre download a 316 Mbit/s pre upload. Je to takmer dvojnásobné zvýšenie rýchlosti oproti minuloročnému modemu Snapdragon X20.

ZDROJ | Qualcomm

Extrémne rýchlosti sa Qualcommu a jeho novému Snapdragonu podarilo vďaka agregácii až 7x 20 MHz LTE sietí s 4×4 MIMO anténami z čoho vie vytvoriť do 20 LTE streamov. Pre upload využíva 3x 20 MHz agregáciu.

Modem podporuje technológie ako LTE FDD, LTE TDD vrátane podpory CBRS, LTE-U, LAA, LTE Broadcast, WCDMA (DB-DC-HSDPA, DC-HSUPA), TD-SCDMA, CDMA 1x, EV-DO i GSM/EDGE. Nechýba VoLTE Dual SIM či HD a Ultra HD Voice. Modem je zároveň vybavený presným multifrekvenčným GNSS pre presné určovanie polohy pomocou siete.

ZDROJ | Qualcomm

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku