Nový Mercedes-Benz C sľubuje dojazd 100 kilometrov na elektrický pohon

ZDROJ | Mercedes-Benz

Po EQA tu máme ďalší tohtoročný prírastok do rodiny elektrifikovaných Mercedes-Benz vozidiel. Tentokrát ide o plug-in hybrid najmenšieho sedanu z dielne Mercedes-Benz – Triedy C.

Nové C-éčko sa bude predávať aj v štandardných motorizáciách, no pre nás je hlavným lákadlom práve plug-in hybrid, ktorý dopĺňa rozširujúcu sa rodinu Mercedesov poháňaných na elektrinu.

Pozrite siEQA – elektrické GLA-čko s dojazdom viac ako 400 kilometrov

Veľké dizajnové zmeny oproti predchádzajúcemu modelu nečakajte. Po stránke exteriéru ide o klasický model C, ktorý sa dočkal zmien v zadných svetlách a taktiež do dĺžky aj šírky narástol o pár centimetrov. Vstupný model z radu sedanov však láka na interiér, ktorý preberá dizajnové prvky z novej Triedy S.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Vo vnútri nechýba LCD obrazovka na strane vodiča s 10,25″ alebo 12,3″ displejom. Tú dopĺňa centrálny displej s 9,5″ uhlopriečkou alebo na želanie s 11,9″ uhlopriečkou.

Obrazovky ukážu už známy infotainment systém MBUX druhej generácie taktiež podľa vzoru Triedy S. Samozrejmosťou je integrácia s aplikáciou Mercedes me či ovládanie hlasom, kedy Mercedes dokáže rozpoznať cestujúcich podľa hlasu.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Devízou je prepojenie MBUX s vašou domácnosťou cez platformu Chytrá domácnosť. Z pohodlia auta si tak viete na diaľku skontrolovať stav vášho domu, osvetlenie, ovládať rolety či monitorovať rôzne elektrické zariadenia. Mercedes-Benz sľubuje prepojenie s platformami Bosch Smart Home a Samsung SmartThings. Ovládanie hlasom bude zatiaľ podporované iba v základných troch svetových jazykoch.

Mercedes tiež cez MBUX prostredníctvom služby „Online hudba“ integroval najväčších poskytovateľov hudobných streamovacích služieb.

Výbornou funkciou, ktorú sme ocenili už v predchádzajúcich modeloch Mercedesu, je zobrazenie videa s rozšírenou realitou v podobe pohyblivých ukazovateľov navigácie priamo na videu ulice, po ktorej práve jazdíte v reálnom čase. Samozrejmosťou je možnosť doplnkovej výbavy v podobe head-up displeja alebo skenera odtlačkov prstov.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Po stránke motorizácie ponúka Mercedes-Benz benzínové aj naftové štvorvalce. Každý model je však vybavený elektromotorom.

Čo sa týka dojazdu na jedno nabitie v rámci plug-in hybrid modelu, Mercedes-Benz C ponúka slušný dojazd 100 kilometrov podľa WLTP, o ktorý sa stará batéria s kapacitou 25,4 kWh. Výbornou správou je nabitie z 0 na 100 % za 30 minúť vďaka podpore 55 kW nabíjania jednosmerným prúdom. Výkon elektromotora je 95 kW (129 konských síl). Ten je doplnený o benzínový 2,0 litrový motor s výkonom 150 kW (204 konských síl). Výsledný výkon dosahuje 230 kW a krútiaci moment je viac ako slušných 550 Nm.

ZDROJ | Mercedes-Benz

Pozrite si7 postrehov z nového plug-in hybridu Mercedes-Benz GLA 250 e

Pri značke Mercedes-Benz netreba zabúdať na bezpečnostné prvky, ktorými sa táto štuttgartská automobilka pýši. Pri Triede C je to napríklad novinka v podobe aktívneho asistenta riadenia až do rýchlosti 210 kilometrov za hodinu či reakcia na stojace vozidlo, ktorá sa zvýšila z maximálnej 60 kilometrov za hodinu na 100 kilometrov za hodinu.

Nový Mercedes-Benz Trieda C oslávi svoju premiéru vo verzii sedan a kombi už toto leto. Objednať sa budú dať od 30. marca 2021. Cena zatiaľ oznámená nebola.

ZDROJ | Mercedes-Benz

ZdrojDaimler

Komentáre k článku