Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 14.9.2021

Nový malý soundbar Sonos Beam podporuje už aj Dolby Atmos!

Nový malý soundbar Sonos Beam podporuje už aj Dolby Atmos!
Zdroj | Sonos
Števo Porubský
Nový malý soundbar Sonos Beam podporuje už aj Dolby Atmos!
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos

Americký Sonos prekvapil predstavením úplne nového soundbaru Beam, ktorý podporuje už aj formát Dolby Atmos. Sonos Beam až tak nový nie je, originálny model bol predstavený ešte v roku 2018, no Beam (Gen 2) je absolútnou novinkou.

Pozrite si

Sonos Arc – nemá diaľkové, Bluetooth ani držiak, aj tak patrí k najlepším

Pravdou je, že z vonkajšej strany je Sonos Beam (Gen 2) takmer identický s pôvodným modelom Beam. Nový má plastovú mriežku, starý model mal látku. Rozdiel je ale hlavne vo vnútri.

Zdroj | Sonos

Sonos Beam nie je celkom klasickým sounbarom k televízoru. Áno, samozrejme, je určený aj pre TV, no využiť ho možno aj pri monitore. Beam je totiž pomerne malý (65,1 x 10 x 6,9 cm, 2,8 kg), spratný a stačí mu jeden, maximálne dva káble. Vo vnútri je totiž zabudované Wi-Fi 5 a tak vie zvuk prehrávať aj cez vzduch. V hornej časti je aj NFC čip pre rýchle nastavenie cez smartfón.

Zdroj | Sonos

Samozrejmosťou je možnosť zaradiť Beam (Gen 2) do multiroom systému Sonosu. Všetko sa pritom ovláda cez jednoduchú appku, bežné funkcie je ale možné ovládať hlasom. V novinke je osadený mikrofón s beamformingom a multikanálovou redukciou ozveny. Mikrofón je, samozrejme, možné použiť aj pre Trueplay vyladenie. V tomto prípade je potrebné iOS zariadenie.

Zdroj | Sonos

Najväčším rozdielom oproti minulej generácii je podpora Dolby Atmos zvuku, ale aj množstva ďalších formátov ako Stereo PCM, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos (Dolby Digital Plus), Dolby TrueHD, Multichannel PCM či Dolby Multichannel PCM.

Sonos navyše koncom roku 2021 chce spustiť aj podporu Ultra HD (24-bit/48 kHz) a Dolby Atmos Music cez Amazon Music pre ešte kvalitnejšie počúvanie obľúbenej hudby.

Zdroj | Sonos

HDMI je kompatibilné s eARC štandardom. Vzadu je k dispozícii je HMDI a Ethernet port + sieťový port pre napájanie. Aj Sonos Beam (Gen 2) podporuje Apple AirPlay 2, ale aj hlasové ovládanie cez Amazon Alexa či Google Assistant. Nechýba ani podpora Speech Enhancement či Night Sound.

Zdroj | Sonos

Vo vnútri je až 5 nových Class-D zosilňovačov, ktoré dopujú výkonom jeden výškový reproduktor v strede a 4 eliptické stredové reproduktory po stranách. Všetky majú byť nové. Zároveň sú v novinke aj tri pasívne žiariče, takže subwoofer ani nebudete potrebovať. Samozrejme, do systému je možné zaradiť aj ten, no potrebný vraj nie je.

Zdroj | Sonos

Novinka má byť dostupná od 5. októbra s cenou 499 €. V predaji bude v bielej alebo čiernej farbe. Sonos sa chváli aj tým, že balenie Beamu je z 97% z recyklovaného papiera a nie je v ňom jediný kúsok plastovej peny či iného plastu.