Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový Lexus RX 500h 2022 naživo: luxusné SUV bude opäť udávať trendy

Nový Lexus RX 500h 2022 naživo: luxusné SUV bude opäť udávať trendy
TECHBOX
Nový Lexus RX 500h 2022 naživo: luxusné SUV bude opäť udávať trendy

Dvadsaťpäť rokov po prvej generácii Lexus opäť vstupuje do novej éry slávnej série RX. Do sveta (a aktuálne už aj na Slovensko) prináša už 5. generáciu modelu RX, ktorá opäť udáva trendy v oblasti najväčších SUV. My sme mali jedinečnú možnosť zoznámiť sa s touto novinkou naživo.

S udávaním trendov to v prípade vozidiel značky Lexus myslíme doslovne. Už druhá generácia tohto modelu, ktorá bola uvedená na trh pred takmer 20 rokmi, ponúkala hybridný pohon a Lexus v tomto duchu pokračuje dodnes. Nový Lexus RX totiž dorazí na trh už iba ako hybrid a plug-in hybrid.

Obsah pokračuje pod reklamou

Piata generácia je postavená na novej podvozkovej platforme GA-K, ktorá je šitá na mieru pre výkonný hybridný systém s technológiou DIRECT4. Konkrétne v prípade modelu RX 500h hovoríme o 2,4-litrovom hybridnom motore s turbom, ktorý riadi 6-stupňová automatická prevodovka. Celkový výkon? Až 371 koní, resp. 273 kW, vďaka ktorým sa môžete tešiť na zrýchlenie z nuly na stovku za 5,9 sekundy.

Noviniek Lexus RX ponúka ďaleko viac – od novej vretenovej prednej časti karosérie, do ktorej sú zabudované nové štvorité Full LED svetlomety, ako aj radarový systém. Ten zabezpečuje fungovanie nového bezpečnostného systému Lexus Safety System + pripraveného aj na polo-autonómnu jazdu.

Najmodernejšie technológie Lexus neimplementoval len do exteriéru a systému riadenia, ale aj interiéru, v ktorom vás privíta nový volant s dotykovými plochami, hlasové ovládanie vozidla Hey Lexus a hlavne nový 14“ infotainment systém, ktorý je prítomný už aj v štandardnej výbave!

Ako vždy však platí, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, resp. v tomto prípade čítať. Určite si teda nenechajte ujsť ani naše najnovšie video, v ktorom vám Lexus RX 500h predstavíme podrobnejšie. Prajeme vám príjemné sledovanie.