Nový Lenovo VR headset zatiaľ len ako prototyp

ZDROJ | The VergeLenovo VR

Čínska spoločnosť Lenovo chce preraziť už aj vo svete virtuálnej reality (VR). Avšak nový Lenovo VR headset bol prezentovaný zatiaľ iba ako prototyp.

Všetky ďalšie novinky predstavené na výstave CES 2017 v americkom Las Vegas nájdete označené príslušnou značkou a pod týmto odkazom.

Koncom minulého roka sme vám priniesli informáciu o novej alternatíve už zaniknutého projektu Google Glass od spoločnosti Epson s názvom Moverio BT-300.

Epson sa pýši tým, že Moverio BT-300 sú najľahšími okuliarmi na svete. Vo svojom malom tele skrývajú HD kameru a OLED displej. Ostatné dôležité vybavenie je uložené v krabičke, ktorá je s okuliarmi spojená káblom a musí byť teda stále nosená s okuliarmi.

Pozrite siView-Master VR – virtuálna realita pre deti má aj svoje muchy

Spoločnosť Lenovo ukázala na výstave CES 2017 svoj nový VR headset určený pre počítače s operačným systémom Windows. Zaujímavosťou je kompatibilita s holografickou platformou vyvíjanou spoločnosťou Microsoft (HoloLens).

Samozrejme najväčšou konkurenciou budú predovšetkým súčasné modely HTC Vive a Oculus Rift, no Lenovo sa ich bude snažiť poraziť nízkou hmotnosťou (350 gramov) a predovšetkým komfortnou konštrukciou.

Najväčšou otázkou pre budúcich používateľ VR headestov je určite kvalita obrazu. Výrobca prostredníctvom dvoch OLED panelov ponúka rozlíšenie 1 440 x 1 440 pixelov, ktoré je vyššie ako u spomínanej konkurencie.

Pozrite siBridge – virtuálna realita už aj pre iPhone

Za zmienku stoja aj snímače umiestnené na prednej strane zariadenia slúžiace na sledovanie polohy používateľa. Tie budú pravdepodobne používané aj na zobrazenie rozšírenej reality (AR), tak ako v prípade HoloLens setu.

Avšak viac podrobností nie je k dispozícii, dokonca nevieme ani presný názov headsetu. Predaj novinky by mal byť spustený v priebehu tohto roka za približne 350 dolárov (335 eur).

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku