Nový Hyundai Kona Hybrid príde na Slovensko už na jeseň

ZDROJ | Hyundai

Hyundai v tomto roku rozširuje paletu pohonov vo svojom obľúbenom subkompaktnom SUV Kona o hybrid. Ten doplní existujúce motorizácie.

Pozrite siZažili sme mesiac s Hyundai KONA Electric! Prišiel čas na elektrické auto?

K doterajším konvenčným motorom a plne elektrickému pohonu tak pribudne hybridný, ako odpoveď výrobcu na požiadavky zákazníkov po ekologickejších SUV modeloch.

ZDROJ | Hyundai

reportážPlne nabitý deň s Hyundai KONA Electric

Okrem hybridného pohonu však nový Hyundai Kona Hybrid získa aj technologické vylepšenia v podobe pokročilej konektivity Blue Link, asistenčných a bezpečnostných systémov SmartSense a špičkové služby infotainmentu.

ZDROJ | Hyundai

Hybrid pre svižnú jazdu

Úplne nová Kona Hybrid bude vybavená štvorvalcovým benzínovým motorom Kappa 1.6l GDI s priamym vstrekovaním paliva s maximálnym výkonom 105 konských síl (77 kW) a krútiacim momentom 147 Nm.

ZDROJ | Hyundai

Elektromotor s permanentným magnetom dodá výkon 43,5 k (32 kW) a maximálny krútiaci moment 170 Nm. Zdrojom energie preň je lítium-iónová polymérová batéria s kapacitou 1,56 kWh.

recenziaHyundai KONA Electric – elektrické SUV, ktoré nemá konkurenciu

K dispozícii bude možnosť voľby športového módu a taktiež preraďovanie prevodových stupňov ako manuálnou 6-stupňovou radiacou pákou, tak aj pádlami pod volantom.

ZDROJ | Hyundai

Technologická a bezpečnostná výbava

Hyundai Kona Hybrid bude obsahovať aj Blue Link, teda systém konektivity, ktorý umožní odomknúť aj zamknúť vozidlo na diaľku prostredníctvom smartfónu. Pre slovenský trh bude Blue Link dostupný v priebehu roku 2020.

recenziaHyundai KONA – Odvážne kompaktné SUV

Auto bude vybavené aj 10,25-palcovým dotykovým displejom s možnosťou prispôsobenia zobrazených ikon. Samozrejmosťou bude aj podpora služieb Android Auto a Apple CarPlay.

ZDROJ | Hyundai

Služba Hyundai Live Services (ak sa rozhodnete pre integrovanú navigáciu) ponúkne aktuálne informácie o počasí, dopravnej situácii, najbližších čerpacích staniciach s cenami paliva, dostupných parkovacích miestach a najbližších predajniach a servisoch Hyundai.

recenziaHyundai IONIQ Electric – vydarený elektromobil za primeranú cenu

Hyundai Kona Hybrid bude mať v ponuke aj head-up displej, známy už z predošlých verzií automobilu. Majitelia smartfónov istotne ocenia bezdrôtové indukčné nabíjanie telefónov Qi štandardom.

ZDROJ | Hyundai

Nebude chýbať ani varovanie pred nárazom či detekcia chodcov a cyklistov, adaptívny tempomat Smart Cruise Control s funkciou Stop & Go, varovanie pred maximálnou povolenou rýchlosťou, monitoring mŕtveho uhla, systém udržiavania vozidla v jazdných pruhoch atď.

Pozrite siElektromobil v servise? Toto sa deje pred opravou Hyundai IONIQ Electric

Personalizáci a dostupnosť

Hyundai Kona Hybrid prinesie aj možnosť novej personalizácie interiérových a exteriérových dizajnových prvkov. Patrí k nim napríklad špeciálny čierno-biely interiérový balík pre väčšiu farebnú exkluzivitu vnútorného priestoru.

ZDROJ | Hyundai

Zvonka bude Kona Hybrid rovnako dizajnovo expresívna ako ostatné verzie. Bude možné vytvoriť až 27 rôznych farebných kombinácií interiéru a exteriéru, vrátane dvojfarebnej karosérie s čiernou strechou.

Hyundai Kona Hybrid sa do predaja na Slovensku dostane v poslednom štvrťroku tohto roka. Ceny zatiaľ neboli zverejnené.

Komentáre k článku